Atsiliepė į neįgalaus žmogaus pagalbos prašymą

keltuvas meyraPraėjusiame „Šilutės naujienų“ numeryje spausdinome straipsnį apie iš lovos pakilti negalintį šilutiškį Gintautą Bražą. Vyras prašė jam padėti įsigyti keltuvą, kuriuo naudodamasis galėtų pats įsėsti į neįgaliojo vežimėlį, nukeliauti iki vonios, tualeto.

Gintauto pagalbos prašymą išgirdo VšĮ „Senjorų Eldoradas“ vadovas Dovydas Giedraitis. Viso kolektyvo ir partnerių iš Vokietijos vardu jis norėtų neįgaliam vyrui dovanoti keltuvą.

Dovanojamą keltuvą dar reikia paremontuoti, tad iniciatyvos ieškoti meistro, kuris galėtų jį sutaisyti, ėmėsi „Šilutės naujienų“ redakcija.
Tikimės, kad jį pavyks sutaisyti, ir Gintautą galėsime nudžiuginti veikiančiu keltuvu.

Padeda, jei tik gali

D.Giedraitis „Šilutės naujienoms“ išsakė savo nuomonę, kad įvairios slaugos, judėjimo pagalbos priemonės – ramentai, vaikštynės, keltuvai, vežimėliai – žmonėms turėtų būti suteikiami nemokamai.

Jo vadovaujama įmonė yra socialiai atsakinga, todėl pagal galimybes stengiasi padėti tiems, kam tos pagalbos reikia.

Žemaičių Naumiesčio apylinkėse gyvenantys žmonės dažnai kreipiasi į slaugos ir globos paslaugas teikiančią VšĮ „Senjorų Eldoradas“: vienam prireikia lazdos, kitam – čiužinio, vaikštynės ar patalynės. „Senjorų Eldoradas“, jei tik gali, padeda.

Ir šiuo atveju pamatė, kad būtent tokį keltuvą turi. Tai nėra naujas daiktas – reikėtų sutaisyti jo valdymo elektroninį prietaisų skydelį.
Anot D.Giedraičio, vokiški daiktai yra ilgaamžiai. Jei jie sugenda, galima sutaisyti, ir jie dar ilgai tarnaus. Svarbu, kad patektų į tinkamas rankas.
Beje, naujas tokios firmos keltuvas kainuoja kaip apynaujis automobilis.

„Šilutės naujienos“ apsiėmė surasti meistrą, kuris galėtų sutaisyti to keltuvo valdymo sistemą.

Parėmė 22 organizacijas

Kitąmet dešimties metų jubiliejų švęsiantis „Senjorų Eldoradas“ jau daug metų bendradarbiauja su labdaros organizacija iš Vokietijos, kuriai vadovauja geraširdis djakonas Konradas Gesmanas (Conrad Geesmann).

Per visą tą laikotarpį jie bendromis jėgomis parėmė 22 organizacijas Lietuvoje, tarp kurių yra Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Šilutės ligoninės įvairūs skyriai, Klaipėdos benamių namai, Vainuto neįgaliųjų draugija, Žemaičių Naumiesčio gerumo namai ir kt.

D.Giedraitis mano, kad galėtų būti sukurta sistema, kurios pagalba slaugos ir judėjimo pagalbos priemonėmis būtų galima dalintis tarpusavyje. „Kokia prasmė, jei geras prietaisas kažkur dulka, arba vieni turi du tokius daiktus, o kitas neturi nė vieno?“ – svarstė „Senjorų Eldorado“ vadovas.

 

 

 

Panašus keltuvas turėtų padėti šilutiškiui Gintarui išlipti iš lovos į vežimėlį. Sutaisyti nenaują keltuvą ir perduoti jį neįgaliam vyrui ėmėsi                        VšĮ „Senjorų Eldoradas“ ir  „Šilutės naujienų“ redakcija.