Atskilusios dvi lytys į marias nunešė apie 200 žvejų

christinaPenktadienį per pietus žiemos pramogos ant Kuršių marių ledo žvejams tapo pavojingu nuotykiu. Neringoje, apie 6-7 km nuo kranto atskilusi ledo lytis į vandenis ėmė nešti apie 100 žmonių.

Netrukus atskilo dar antra lytis ties Preila, su 30-40 žvejų. Juos teko gelbėti pasieniečių laivams.

Apie pirmą nelaimę pranešta 13.23 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Neringos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrui.

Žmones gelbėti – kelti į krantą ėmė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės laivas „Christina“. Nelaimėlius prie Preilos gelbėti pasiųstas VSAT laivas „Viesulas“.

Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius DELFI sakė, kad ties Nida lyčiai atitrūkus susidarė maždaug 25 metrų pločio properša.

Ties Nida VSAT pareigūnai kėlė žmones į laivą ir saugiai gabeno per susidariusią properšą į krantą. Pasieniečiai laivu žmones kėlė kelis kartus, nes iškart negalėjo sutalpinti visų pagalbos prašančių žvejų. Apie 15 val. šioje vietoje visi, kuriems reikėjo pagalbos, pasieniečių jau buvo saugiai nugabenti į krantą.

Po pusvalandžio, kai gelbėjimo darbams buvo pasiųsta „Christina“ įgula, iš VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos pagalbon išvyko ir kitas pasieniečių laivas ant oro pagalvės „Viesulas“. Juo pasieniečiai nuskubėjo link Preilos, nes ir ten susidarė panaši situacija kaip ir prie Nidos kranto. Ties Preila VSAT pareigūnų pagalbos prireikė apie 40 žmonių. Apie 15 val. pasieniečiai čia gelbėjimo darbus dar tęsė.

Abiejuose VSAT laivuose dirbantys pareigūnai, baigę šiuos darbus, Kuršių mariose patruliuos toliau ir esant reikalui teiks pagalbą ant ledo esantiems žmonėms.

 

A. Brencius nuogąstavo, kad sutemus, kai daugybė žvejų patrauks kranto link, gali vėl nutikti nelaimių. Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro atstovas prašo žvejų artimuosius paraginti juos nelaukti tamsos ir grįžti į krantą iki sutemų.

delfi