Atstatydinamas R.Ambrozaitis privertė valdžią teisintis

ABROZAITIS AUTPraėjusį ketvirtadienį neeiliniame savivaldybės posėdyje iš pareigų buvo atstatydintas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis.

Po trečiadienį įvykusio mero pavaduotojo Algirdo Gečo atstatydinimo R.Ambrozaičio išvarymas iš Savivaldybės – dar viena politinė bausmė Liberalų frakcijos politikams, nes liberalsąjūdiečiai Edvardas Vitkauskas ir Jonas Purlys išdrįso pareikalauti Savivaldybės administracijos direktoriaus, socialdemokratų Šilutės skyriaus pirmininko Sigito Šepučio prisiimti atsakomybę už sužlugdytus savivaldos rinkimus, kai jo deleguotas asmuo į apygardos komisijos pirmininko postą blogai atliko pareigas, įsivėlė į biuletenių klastojimo skandalą.

Išdavystės vėl padėjo išlaikyti postus

Ketvirtadienį neeiliniame Tarybos posėdyje buvo balsuojama ir dėl kitų Savivaldybės vadovų – mero pavaduotojo, socialdemokrato Algirdo Balčyčio, administracijos direktoriaus S.Šepučio bei jo pavaduotojos, „tvarkietės“ Inesos Murauskienės atstatydinimo iš pareigų.

Nepasitikėjimą jiems inicijavo devyni savivaldybės Tarybos nariai: Šarūnas Laužikas, Saulius Stankevičius, Arvydas Jakas, A.Gečas, Algimantas Čeponis, Darijus Pundžius, Daiva Žebelienė, J.Purlys ir E.Vitkauskas.

Tačiau A.Balčyčiui, S.Šepučiui ir I.Murauskienei pavyko išsaugoti postus dėl opozicijos gretose įvykusios išdavystės: frakcijos „Šilutės kraštas“ lyderis Š.Laužikas, prieš porą savaičių pats inicijavęs atstatydinimo procedūrą, dabar kartu su bendramintėmis Vincenta Bubiliene ir Birute Kleinaite suardė naujos opozicijos pajėgas.

Į neeilinį posėdį atėjo tik valdančiajai koalicijai ištikimi likę politikai: „tvarkiečiai“, socialdemokratai, žalieji valstiečiai, taip pat frakcija „Šilutės kraštas“ bei vienas opozicijos politikas – „darbietis“ Algimantas Čeponis.

A.Balčytis, S.Šeputis ir I.Murauskienė triumfavo, nes už tai, kad jie nebūtų atstatydinti balsavo po 14-15 politikų.

R.Ambrozaitis neslėpė politinio purvo

Valdančiosios koalicijos lyderiui V.Laurinaičiui ištikimi socialdemokratai inicijavo sprendimo projektą, kad iš pareigų būtų atstatydintas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R.Ambrozaitis.

Pradėjus atstatydinimo procesą ir R.Ambrozaičiui suteikus žodį, pastarasis neapsiriboja vien tik padėkomis žmonėms, su kuriais dirbo. 

R.Ambrozaitis neslėpė konflikto su Savivaldybės administracijos direktoriumi socialdemokratu S.Šepučiu.

R.Ambrozaitis pasakojo, kad prieš porą dienų pamatęs parengtą dokumentą jį atstatydinti iš pareigų, nustebo. Pirmoji mintis – jog prie politinių nesutarimų su Savivaldybės administracijos direktoriumi socialdemokratu S.Šepučiu prisidėjo ir tai, jog jis nesutiko su direktoriaus sprendimu paskirti liūdnai pagarsėjusį, į teisėsaugos akiratį patekusį buvusį rinkimų komisijos pirmininką Arvydą Gorodecką Savivaldybės mobilizacijos valdymo grupės pavaduotoju. Juk taip pastarasis gautų prieigą prie slaptos informacijos.

R.Ambrozaitis teigė, kad jam ir jo partijos bendražygiams nepriimtini po kovo 1 dieną įvykusių rinkimų išaiškėję koalicijos partnerių veiksmai klastojant balsavimo biuletenius, perkant balsus, siekiant bet kokia kaina gauti daugiau mandatų ir galimai neteisėtais būdais tapti „gudresniais“ už kitus politikus. Jam nepriimtina, kad valdančiojoje koalicijoje atsirado dviejų partijų tandemas, kurios stengiasi užglaistyti rinkimų metu įvykdytus nusižengimus ir dedasi, tarsi nieko bloga neįvyko.

R.Ambrozaitis prisipažino, kad buvo naivus, tikėdamas, kad iš pareigų atsistatydins tie asmenys, kurie susieti su galimais rinkimų biuletenių klastojimais, balsų pirkimais, kurie siekia užmaskuoti rinkimų tvarkos pažeidimus. Deja, Šilutės savivaldybėje yra atvirkščiai – atstatydinami tie, kurie laikėsi moralios pozicijos.

Valdžia puolė teisintis

Rajono meras V.Laurinaitis, atsakydamas į R.Ambrozaičio kalbą, ėmė teisintis: ir jis viešai teigęs, jog norėtų, kad teisėsaugininkai nustatytų asmenis, dėl kurių kaltės Vyriausioji rinkimų komisija panaikino savivaldos rinkimų rezultatus. Tačiau čia pat V.Laurinaitis metė priekaištą R.Ambrozaičiui, kad jis, kaip Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, prašė VRK panaikinti rinkimų rezultatus.

Meras aiškino R.Ambrozaičiui, kad ne dėl darbo trūkumų jis yra atstatydinamas iš pareigų, o dėl Liberalų sąjūdžio politikų veiklos, neatitinkančios valdančiosios koalicijos sutarties.

Vicemeras, socialdemokratas A.Balčytis neigė prielaidas, kad rinkimų biuleteniai buvo klastojami socialdemokratų naudai. Jo nuomone, taip tvirtinti galėtų tik ekspertai. A.Balčytis gynė susikompromitavusį apygardos rinkimų komisijos pirmininką A.Gorodecką, teigdamas, kad dėl pažeidimų kalti visi minėtos komisijos nariai.

Balsuojant dėl R.Ambrozaičio atstatydinimo, 15 politikų buvo už atstatydinimą, o du prieštaravo.