Atšuoliavęs Arklys beria naujagimius

naujagimiai klimiene diana pirmojiKaip niekada tuščią praėjusių Gyvatės metų pabaigą Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje su kaupu kompensavo derlinga atšuoliavusio Žaliojo medinio arklio metų pradžia: 11 paskutiniųjų 2013 metų dienų nė vieno kūdikio nepriėmę Šilutės medikai per pirmąsias dvi sausio dienas jų priėmė net tris.

Bendros tendencijos: metus palydėjo ir naujus pasitiko mergaitės, paskutinioji praėjusių metų naujagimė ir trys pirmieji šių metų kūdikiai – pirmieji vaikai savo šeimose, o jų susilaukė subrendusios, vyresnio amžiaus moterys.

Dvynių nebuvo nei pernai, nei užpernai

Pernai Šilutės ligoninėje gimdė 238 moterys, čia gimė 121 berniukas ir 117 mergaičių. Šilutiškiai neatsilieka nuo bendros visos šalies statistikos – Šilutės ligoninėje gimdymų kasmet mažėja, užpernai čia būta 272 gimdyvių.

Pernai Šilutės medikams teko atlikti 50 Cezario pjūvio operacijų, užpernai tokių operacijų atlikta 72.

Dvynių Šilutėje nesulaukta nei pernai, nei užpernai, bet gali būti, kad dvynukų besilaukiančios mamos iš anksto išvažiuoja gimdyti į didžiųjų miestų ligonines.

2011 metais Šilutės ligoninėje gimė 5 poros dvynių, o 2010-aisiais – net 6 poros.naujagimiai klimaviciute

Akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas pasakoja, kad 2013-aisiais Šilutės ligoninėje gimdė dvi dar 15-kos nesulaukusios merginos, viena šešiolikmetė, 10 septyniolikmečių, 7 aštuoniolikmetės, trys devyniolikmetės. Sulaukta ir septynių vyresnių nei 40-ties metų gimdyvių.

Šilutės medikai pastebi, kad ir mūsų mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, daugėja vyresnio amžiaus gimdyvių.

2014-ųjų metų naujagimių kraitę Šilutės ligoninėje irgi pradėjo subrendusios moterys – dviejų pirmųjų gimdyvių amžius viršija 30 metų, viena – 22-ejų metų. Visos trys moterys susilaukė pirmųjų atžalų.

Gruodį – 11 ramybės dienų

Paskutinioji praėjusių metų naujagimė išvyko į Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimą, kur gyvena jos tėvai. 3100 g svorio ir 51 cm ūgio mergytę paskutinioji pernai gruodžio 20-ąją pagimdė 23 m. vilkytiškė Inga V.

Net 11 ramybės dienų, kai gimdyti neatvyko nė viena moteris – tiek Šilutės ligoninėje dar nėra buvę. Tokios pertraukos sako per savo darbo praktiką neturėjęs ir ilgametis skyriaus vedėjas G.Vaičiūnas.

Iš viso per gruodį Šilutėje gimė 8 kūdikiai.

Stabilizuos demografinę situaciją

Sausio 1-ąją, tuoj po vidurdienio, pasaulį išvydo pirmoji Arklio metų naujagimė – dukrelės susilaukė Jaunimo al. gyvenanti šilutiškė Diana Klimienė. 53 cm ūgio mergytė svėrė 3400 gramų.

Pirmagimės susilaukusi šilutiškė sako, jog vardą būsimai dukrelei kartu su vyru buvo išrinkę jau seniai – ją pavadino Deimante. Tačiau, kad jų pirmagimė į pasaulį ateis tokią įsimintiną dieną, tikrai neplanavo – ji turėjo gimti tik sausio 8-ąją.
„Tačiau smagu, kad ji paskubėjo ir gimtadienį visada švęs kartu su Naujaisiais metais“ – sakė jauna mama. Jai ir neseniai iš užsienio sugrįžusiam jos vyrui Artūrui tai pirmasis vaikas. Jie neturėjo konkrečių norų, ko – mergytės ar berniuko – labiau norėtų. „Buvo nesvarbu, kas gims, kad tik sveikas būtų“, – sakė Diana.
naujagimiai drukteiniene paskutinioji
„Laukėm sveiko vaiko ir jokio skirtumo, kas gims“, – taip į žurnalistų klausimus atsakė ir kitoje palatoje gulinčią žmoną Ingą Klimavičiūtę lankantis Kęstutis Markevičius. Ši pora gyvena Rusnėje, iki gimdymo Inga dirbo mokytoja Saugose.

Inga ir Kęstutis susilaukė sūnaus, kuriam vardo dar neišrinko. 52 cm ūgio berniukas gimė sausio 1-ąją 15.32 val., jis svėrė 3280 gramų. Tiesa, pora naujagimio tikėjosi dar gruodžio 19 dieną, bet dabar juokauja, kad jis matyt norėjęs būti metais jaunesnis, todėl ir stengėsi peržengti Naujųjų Arklio metų slenkstį.

„Jei ne po metų, tai po kelerių tikrai dar kartą čia atvažiuosime“, – patikino žodžio kišenėje neieškantis Kęstutis. Anot jo, jei kardinaliai demografinės rajono situacijos pagerinti jiems ir nepavyks, tai bent šiek tiek ją stabilizuoti juodu tikrai pasistengs.

Sausio 2-osios ryte, viena diena anksčiau nei planuota, 7.25 val. pasaulį išvydo dar vienos šeimos pirmagimis – sūnaus susilaukė Inga Drukteinienė. Berniukas, kurio ūgis 54 cm, o svoris 3750 gramų, jau turi Neido vardą, jį tėvai išrinko paskutinėmis laukimo dienomis.

Kartu su vyru Rimu AB „Šilutės baldai“ dirbanti Inga sakė, kad irgi turėjo vienintelį norą – kad kūdikis gimtų sveikas.