Atvelykio margučiai džiugino Pamario vaikus

atvelykis siluteje kiausinisSavaitė po Velykų – Atvelykis, dar kitaip vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Tad į šią šventę jau penktadienį kvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras. Lauke, pievelėje, folkloro ansamblio „Verdainė” vadovė Regina Jakubaitytė ragino mažuosius šventės dalyvius pašėlti ir smagiai pasidžiaugti bundančiu pavasariu.

O rusniškius prisiminri Atvelykio tradiciją pakvietė folkloro kolektyvas „Sklada”.

Vaikų Velykėles šventė keli šimtai šilutiškių

Šiemet dalyvauti Vaikų Velykėlėse užsiregistravo net 350 mažųjų šilutiškių. Kaip sakė renginio organizatorės, šis skaičius gana įspūdingas, nors ne toks, kaip prieš dvejus metus, kuomet dalyvių buvo per 500. Būtent tąkart šilutiškių nufilmuotos Atvelykio šventimo tradicijos laimėjo „Naisių vasaros” organizuotame konkurse „Vaikų Velykėlės” ir visi dalyviai buvo pakviesti viešnagėn į Naisius.

Šie metai – ne išimtis. Mažieji šilutiškiai, dalyvaujantys „Vaikų Velykėlių” konkurse, puoselėjo senąsias tradicijas, kurios ugdo ne tik tautišką mąstymą, bet ir šeimos bendrumo dvasią. Šventės dalyviai – vaikai, tėvai, seneliai ir tetos – ne tik žaidė liaudies žaidimus su margučiais: ieškojo paslėptų kiaušinių, juos rideno, bet piešė ir klijavo įvairius ornamentus ant Didžiojo margučio instaliacijos.

Rideno margučius ir sūpavo vaikus

Sekmadienį į Mažųjų Velykėlių – Atvelykio šventę, kuri buvo surengta Rusnėje, Salos etnokultūros ir informacijos centre, kvietė folkloro kolektyvas „Sklada” (vadovė Dalia Kubilienė). Renginio dalyviai klausėsi senųjų žvejų dainų, patys dainavo ir sūpavo vaikus, kad šie dideli ir sveiki augtų, spėliojo mįsles, taip pat sužinojo, kokios seniau buvo Atvelykio šventimo tradicijos, žaidė žaidimus ir, žinoma, rideno margučius.

Mažosios Velykėlės, kaip susirinkusiesiems sakė D.Kubilienė, – vaikų šventė, tad jie ir tegali tądien daužyti margučius. Nors Atvelykis švenčiamas tik vieną dieną, tačiau turi ir ypatingų tradicijų. Būtent per Atvelykį būtinai reikia aplankyti savo krikštavaikius, apdovanoti juos margučiais ir kitomis dovanomis.

Po smagių žaidimų ir šėlionų vaikai buvo pakviesti numarginti simbolinius margučius.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albumuose:

Atvelykio šventė Rusnėje.

Atvelykio šventė Šilutėje.