Atvelykio savaitgalis: kas girti už vairo, o kas neblaivūs viešosios vietose

policija 2Praėjusį savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus ir Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnai užtikrino viešąją tvarką ir kelių eismo saugumą.

Ganėtinai ramiai atšventę ilgąjį velykinį savaitgalį, atvelykį gyventojai sutiko kiek audringiau. Regis, pagrindiniu šių švenčių simboliu turėjusį būti margutį, kai kuriems gyventojams atstojo taurieji gėrimai. Pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje laikotarpyje nuo balandžio 1 d. iki 3 d. net 12 gyventojų surašė protokolus už tai, kad jie vartojo alkoholį viešose vietose ar ten pasirodė būdami neblaivūs.

Be alkoholio neapsiėjo ir vairuotojai. Šilalės r. pareigūnams įkliuvo 3 už vairo sėdę neblaivūs vyriškiai, visiems jiems nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Šilutės r. taip pat nustatyti 3 neblaivūs vairuotojai. Dviems iš jų nustatytas lengvas girtumo laipsnis, o vienam, 45 metų vyrui, nustatytas vidutis girtumo laipsnis. Alkoholio matuoklio prietaisu asmuo įpūtė 2,30 prom. alkoholio. Pastarajam vairuotojui gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Iš viso savaitgalį pareigūnai nustatė beveik 50 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, visiems jiems surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Tauragės apskr. VPK pareigūnai įspėja, kad panašaus pobūdžio prevencines priemones vykdys ir ateityje. Gyventojai turi būti sąmoningi ir suvokti, kad neatsakingas elgesys gali turėti pasekmių, už kurias teks atsakyti.