Atvira jaunimo erdvė jau laukia šilutiškių

jaunimo erdve - 2Nuo spalio 15-osios Šilutėje duris atvėrė atvira jaunimo erdvė (AJE), įsikūrusi Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro patalpose, Liepų g. 16.

Atvykstantieji čia praleisti laiką, pabendrauti, laukiami du kartus per savaitę, antradieniais ir ketvirtadieniais, nuo 14 iki 20 val.

Gavo pasiūlymą dirbti

„Vieni iš pagrindinių atviros jaunimo erdvės tikslų – ne tik įtraukti į kokias nors veiklas jaunimą, bet ir sudaryti sąlygas leisti laiką „be tikslo“, tai yra paprasčiausiai ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, galbūt čia paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir panašiai. Čia jaunimas nėra įspraudžiamas į jokius rėmus“, – sako atviroje Šilutės jaunimo erdvėje su jaunimu dirbanti Lijana Jagintavičienė.

Beveik septynerių metų veiklos su jaunimu patirtį turinti pašnekovė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog koordinuoti AJE veiklą ėmėsi, kai sulaukė pasiūlymo iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės Rimantės Čiutienės. Tam tikslui buvo įsteigtas 0,25 etato, darbuotoja gaus apie 90 Eur per mėnesį atlyginimą iš Savivaldybės biudžeto.

Padės integruotis į visuomenę

AJE paskirtis yra sukurti saugią bei gerą terpę jauniems žmonėms tobulėti ir integruotis į visuomenę. „Stengsiuosi daug jaunimo erdvedėmesio kreipti į jaunimo užimtumo skatinimą, nes būtent užimtumas apsaugo paauglius ne tik nuo noro nusikalsti, bet ir suteikia galimybę atsiskleisti, būti naudingiems visuomenei. Žinoma, neformali aplinka, kurioje jauni žmonės gali susitikti pabendrauti ar užsiimti mėgstama veikla, skirta ne tik „sudėtingiems“ paaugliams, bet ir tiems, kurie nenori būti suvaržyti popamokinės veiklos. Ar esate kada nors girdėję žodžius – legalus, oficialus arba prasmingas „trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta ir vyks toje erdvėje“, – sako L.Jagintavičienė.

Anot pašnekovės, paskirtų 90 eurų jai vos užteks automobilio degalams, nes pati gyvena už miesto ribų. Tačiau pašnekovė džiaugiasi, jog pagaliau pirmą kartą  jai bus mokami pinigai už veiklą su jaunimu.

Problema – lėšų stygius

Taigi nuo AJE atidarymo pradžios prabėgo jau keletas savaičių ir čia lankosi keletas miesto jaunuolių, dauguma jų – gimnazistai. Jie žaidžia stalo žaidimus: šaškėmis, stalo tenisą, stalo futbolą (inventorius yra pasiskolintas iš Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro), bendrauja vieni su kitais.

„Jau kyla nedidelės iniciatyvos, kurios galėtų būti įgyvendintos būtent šioje jaunimo erdvėje. Jaunimas pats ieško lėšų dažams, nes patalpoms labai reikia remonto. Vėliau tikimės dalyvauti projektinėje veikloje ir nusipirkti baldų, įvairių stalo žaidimų, įrangos, kad būtų galima plėsti veiklos spektrą, organizuoti įvairesnius užsiėmimus. Būtent lėšos šiuo metu yra didžiausias mūsų galvos skausmas“, – sako L.Jagintavičienė.   Pašnekovė tikisi, kad neužilgo į erdves plūstels ir daugiau jaunimo, nes šiuo metu platinama atspausdinta informacinė medžiaga bei plakatai.