Atviri kanalizacijos šuliniai vėl laukia aukų

Sulinys senesnisKiek galima piktinti šilutiškius, kiek galima kalbėti ir rašyti apie tą patį ir dėl to paties belstis į valdininkų kabinetų duris?

Tokiais klausimais jau antri metai tuo pačiu laiku redakciją užverčia Šilutės Dirvų gatvės gyventojai. Žmonės piktinasi čia žiojėjančiais kanalizacijos šuliniais – atvirais ir pilnais nuotekų.

Gal dangčiai buvo popieriniai?

Lygiai prieš metus nebeapsikentę aplink tvyrančios smarvės ir baimindamiesi, kad tamsiu paros metu kuris nors iš kaimynų ar – neduokdie – kas nors iš aplink žaidžiančių vaikų įkris į tokį šulinį ir susižeis, į redakciją kreipėsi netoli stovinčių namų gyventojai.
Žmonės piktinosi niekaip neprisišaukiantys miesto seniūno dėmesio ir nesulaukiantys, kol bus uždėti dangčiai ant atvirų kanalizacijos šulinių. Nors apie problemą informavo ne kartą, tačiau gavo tiesiog pribloškiančius atsakymus – esą tie šuliniai yra prižiūrimi…

Įsikišus „Šilutės naujienoms“, reikalo ėmėsi pats tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis. Ėmėsi ir sutvarkė – bauginantys šuliniai pagaliau buvo uždengti masyviais dangčiais.

Deja, neseniai ir vėl gavome Dirvų gatvės gyventojų pranešimus, jog tie dangčiai, matyt, buvę… popieriniai arba iš krakmolo ir miltų iškepti, nes per metus spėjo sulūžti. Dabar kanalizacijos šuliniai vėl žiojėja atviromis angomis, o aplinkiniai priversti kęsti nepakeliamą tvaiką.

Pasak čia gyvenančių žmonių, vienas jų jau prieš porą mėnesių kalbėjo apie tai su miesto seniūnu Raimondu Steponkumi, kita kaimynė šulinius rodė „Šilutės vandenų“ darbuotojams prieš porą savaičių. Bet niekas nepasikeitė – atviri šuliniai laukia išsiblaškiusių praeivių.Sulinys Rolanda Valentiene

„Negi norima sulaukti aukų? Net mūsų šunys, regis, stebisi tokia „tvarkele“ Šilutėje ir negyjančia mūsų gatvės žaizda“, – rašo redakcijai nuolatinė mūsų skaitytoja, atsiuntusi ir išraiškingą nuotrauką.

Seniūnas kaltina gyventojus

„Šilutės naujienų“ kalbintas seniūnas R.Steponkus pirmiausia paskubėjo apkaltinti pačius šioje gatvėje gyvenančius žmones, esą jie patys per šulinių dangčius automobiliais važiuoja, kažką sunkaus vežioja. Todėl dangčiai ir lūžta.

Tačiau ką bekaltinsi, vis tiek seniūnijai privalu pasirūpinti saugia aplinka mieste ir nelaikyti atvirų šulinių, nes iki nelaimės – tik vienas žingsnis.

Vėliau seniūnas patikino apie Dirvų gatvės problemą girdintis pirmą kartą, esą iki šiol esą niekas į jį nesikreipė. Dabar sakė jau skambinsiąs vandens tiekėjams, o jei šie išsigins šulinio nuosavybės, ieškosiąs kito savininko. Jis turės pasirūpinti šuliniais.

Vakar seniūnas informavo, kad jau pasirūpinta, šuliniai uždengti. Tik perdavė prašymą vietos gyventojams – nevažinėti per tuos dangčius sunkiasvoriais automobiliais ar malkų pakrautais traktoriais, saugoti juos, ir verčiau pasukti per pievą.