Atviroje jaunimo erdvėje – aktyvi veikla

Atvira jaunimo_erdveSausio pabaigoje Šilutės savivaldybėje vyko Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriame buvo pristatyta Šilutės atviros jaunimo erdvės 2019 metų ataskaita. Ataskaitą pristatęs darbuotojas Rimvydas Petrauskis, aptarė kas nuveikta 2019 metais. Pasak jo, pasidžiaugti yra kuo.

2019 metais jaunimo erdvėje apsilankyta 2034 kartus. Iš šio skaičiaus unikalių lankytojų yra 354 jaunuoliai. Unikalus lankytojas – tai jaunuolis, apsilankęs pirmą kartą erdvėje, vėliau besilankantis tas pats jaunuolis jau nebeskaičiuojamas kaip unikalus.

Pagal lankytojų skaičių – viršijami jaunimo erdvėms keliami reikalavimai. Lietuvoje erdvei reikia 75 unikalių lankytojų, o jaunimo centrui 130 unikalių lankytojų. „Galime džiaugtis, kad artėjame prie didmiesčių jaunimo centrų lankytojų srautų. Šiais metais lankytojų srautai dar turėtų augti, nes 2019 metų vasarą vyko jaunimo erdvės persikėlimo darbai iš remontuojamo Šilutės kultūros ir pramogų centro patalpų į patalpas, esančias Liepų g.16. Todėl turėjome laikinai nepriimti lankytojų“, – sakė R. Petrauskis.

2019 m. Jaunimo erdvė turėjo 5 ilgalaikius savanorius, kurie atliko savanorišką tarnybą 6 mėnesius. „Džiaugiamės, kad tradicijos tęsiasi ir šiemet turime jau 6 jaunuolius. Erdvėje 2019 m. keletą dienų viešėjo ir su Lietuvos jaunimo politika susipažino 9 savanoriai iš Lenkijos“, – pasakojo pašnekovas.

Pernai šilutiškiai tęsė tradicinių renginių „LAFA ketvirtadieniai“ tradiciją. Jaunuoliai susitiko su Šilutės kamerinio dramos aktoriais ir Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistais. Visi kartu kūrė naujas tradicijas, organizavo renginius, „Skonio dienas“, žiūrėjo filmus, bendravo, diskutavo jaunimui aktualiomis temomis. Organizuota išvyka į Žemaitijos vasaros akademiją Drevernoje su 12 jaunuolių iš įvairių Šilutės rajono jaunimo organizacijų. Akademijoje dalyvauta jau antrus metus iš eilės. Tai didžiulis respublikinis renginys, kuriame 240 jaunuolių iš 20 savivaldybių 3 dienas dalyvavo mokymuose, sportavo bei rengė muzikinius prisistatymus.

Baigtas ES finansuojamas projektas „Šilutės miesto jaunimo verslumo ugdymas mokantis ir praktiškai veikiant“ ir Šilutės r. jaunimo projektas „Veikli erdvė juda“. 20 jaunuolių dalyvavo Lietuvos kultūros tarybos finansuoto „Kino Buso“ mokymuose, tris dienas mokėsi kurti filmus, apsilankė Vilniaus kino klasteryje.

Bendradarbiauta su Gargždų atviru jaunimo centru, kuriame irgi apsilankyta. Erdvės jaunuoliai ir rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narai domėjosi jaunimo centro geraja patirtimi.

Erdvėje rūpintasi jaunimo įsidarbinimo klausimais, lankėsi Jaunimo reikalų departamento projekto „Judam“ koordinatorė Klaipėdos apskričiai. Organizuotas rajoninis renginys „Jaunimo iniciatyvos 2019“, kurio metu apdovanotos jaunimo organizacijos už ilgametes tradicijas turinčias iniciatyvas, į renginį buvo pakviesta muzikinė grupė „Black biceps“. Organizuotas prevencinis renginys „Nerūkyk – gyvenk sveikiau“.

Jaunimo erdvėje vyko individualios konsultacijos jaunuoliams psichoaktyvių medžiagų, elgesio korekcijos bei lošimų prevencijos temomis. Konsultuoti ir jaunuolių tėvai.

R. Petrauskio nuomone, Šilutės atvira jaunimo erdvė pasiekė ir viršijo 2019 m. iškeltus kiekybinius ir kokybinius uždavinius.