„Audi“ sutraiškė policijos gaudomas bėglys. Vyrą sužalojo ledo luitas, automobiliai slydo ir vertėsi

avarija miestaliu k rolandoŽiemiškas savaitgalis kelioms šeimoms vėl buvo apjuodintas skaudžių eismo nelaimių.

Į vieną automobilį pataikė nuo vilkiko priekabos viršaus atplyšęs ledo luitas ir sužalojo kitos mašinos vairuotoją. Net keli vairuotojų nesuvaldyti automobiliai nuslydo nuo kelio ir apsivertė. Sekmadienio vakarą įvyko veiksmo filmo vertas laimingai pasibaigusios avarijos scenarijus – nuo policijos pareigūnų bėgęs girtas UAZ vairuotojas kaktomuša rėžėsi į kitą automobilį ir vos nepražudė dviejų jaunuolių.

Ledo gabalas sužalojo lengvojo automobilio vairuotoją1

Penktadienio rytą Šilutėje, Tilžės gatvėje įvyko avarija, kurios metu sužeistas 29-erių automobilio „Renault Espace“ vairuotojas. Automobiliu važiavo ir trys vairuotojo vaikai.

Nelaimė nutiko tada, kai nuo su automobiliu „Renault“ prasilenkiančio sunkvežimio atitrūko ledo luitas. Atskriejęs ledo gabalas trenkėsi į automobilio šoną, nudaužė šoninio matymo veidrodėlį, išdaužė stiklą ir sužalojo vairuotoją.

Vyras dėl prakirstos galvos su trejų metukų vaiku buvo išvežtas į Šilutės ligoninę. Kiti trylikos ir keturiolikos metų vaikai nenukentėjo – atsipirko tik stipriu išgąsčiu.

Sunkvežimio vairuotojas, tikėtina, nepastebėjo incidento ir nesustojęs nuvažiavo Pagėgių link.
Įvykio aplinkybes aiškinasi pareigūnai.

Vairuotojai neatlaikė slidžių kelių išbandymo

Sekmadienį po pietų policijos pareigūnams buvo pranešta, kad kelyje Kintai – Ventė nuo kelio nuvažiavo „Mazda 323“.

Automobilis judėjo Ventės link su pilnu merginų ekipažu. 21-erių metų vairuotoja neįvertino kelio būklės ir nepasirinko saugaus greičio. Jos vairuojamą automobilį pradėjo mėtyti, merginai pradėjus stabdyti, „Mazda“ nuslydo nuo kelio ir apsivertė.
Juo važiavusios penkios merginos nenukentėjo.

Dar viena avarija tos pačios dienos vakarą, apie 18 val., įvyko Žemaičių Naumiestyje. Moters vairuojamas „Ford Focus“, riedėdamas nuokalnėn irgi nuslydo nuo kelio ir vertėsi.

34 metų degutiškė, vežusi 14 metų dukrą ir vos dešimties mėnesių sūnų, pasakojo, kad ėmus stabdyti automobilis apsisuko, nuslydo į griovį ir apsivertė ant stogo.

Nė vienas vaikas per avariją nenukentėjo, kūdikis sėdėjo specialioje kėdėje.

Moteriai prireikė medikų pagalbos, po eismo įvykio ji išvežta į ligoninę. Vaikus artimieji išsivežė namo.

Nesėkmingas sekmadienis buvo ir dar keliems vairuotojams, kurie nuslydę nuo kelio pareigūnų nekvietė ir patys užsipildė eismo įvykio deklaracijas bei savo jėgomis išsitraukė į šalikeles ar griovius nučiuožusius automobilius.

Kelių tarnybos barstytuvai kelius ėmė barstyti tik vakare.

Nuo policijos bėgęs neblaivus vairuotojas vos nepražudė dviejų jaunuolių

 avarija zemaiciu naumiesis fordrolandoSekmadienio vakarą Šilutėje, Pramonės g., policijos pareigūnams įtarimą sukėlė UAZ markės automobilis. Stabdomas jis nestojo ir toliau važiavo Klaipėdos kryptimi.

Nurodymams sustoti nepaklususį bėglį ėmė persekioti du policijos ekipažai. Sunkiasvoris automobilis įsibėgėjo ir nuo policijos bėgo apie 70 km/val. greičiu. Prie pažeidėjo prisigretinęs policijos ekipažas matė, kad prie vairo sėdi akivaizdžiai apsvaigęs vyras. Pastarasis ignoravo policijos garsinius ir šviesos signalus ir nestodamas lėkė slidžiu keliu Klaipėdos link.

Bėglio gaudynės baigėsi ties Miestalių kaimu, Saugų seniūnijoje, kai UAZ išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su priešpriešiais parvažiuojančiu automobiliu „Audi A6“.

Nukentėjęs niekuo dėtas 24 metų „Audi“ vairuotojas pasakojo, kad iš toli pamatė policijos švyturėlius ir sumažino greitį bei pasuko arčiau kelkraščio. Tačiau net tokie jo veiksmai neapsaugojo nuo susidūrimo, kai policijos gaudomas sunkvežimis netikėtai pasuko tiesiai į jį.

„Audi“ vairavęs vaikinas tik per laimingą atsitiktinumą liko gyvas, nes automobilis vairuotojo pusėje buvo stipriausiai sumaitotas. Vairuotojas ir kartu su juo važiavusi 24-erių mergina iš automobilio išlipo patys, atvykę medikai abu jaunuolius išsivežė į ligoninę.

Po kaktomušos UAZ nuvažiavo nuo kelio ir apvirto ant šono. Iš automobilio pradėjo veržtis dūmai. Pareigūnai skubiai ištempė sąmonę praradusį vairuotoją iš bepradedančio degti automobilio. Pareigūnų teigimu, jis buvo neblaivus. Automobilį užgesino į avarijos vietą atvykę ugniagesiai.

Per vos gyvybių nenusinešusią avariją sunkiausiai nukentėjo nuo policijos bėgęs 43 metų Edgaras Š., kuris dėl patirtų sužeidimų paguldytas į reanimacijos skyrių.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigito Mikutavičius paklausėme, ar teisingiausias sprendimas buvo judriame kelyje Šilutė – Klaipėda tamsoje gaudyti dideliu greičiu sunkiasvoriu automobiliu sprukusį girtą bėglį – juk taip sukeliama mirtina grėsmė kitiems eismo dalyviams. Ar nėra kitų būdų sulaikyti pavojingai vairuojantį žmogų?

Viršininkas teigė, jog tokios taktikos laikomasi visame pasaulyje: „Jei tokių vairuotojų nestabdysi, niekada negali žinoti, ką dar jie iškrės būdami už vairo, gali ir dar blogiau baigtis“.