Audra retino medžius, dribtelėjo darbo ugniagesiams ir elektrikams

audra 1 medis dariaus ir gireno gSavaitgalį per Lietuvą praūžė audra, pavadinta viena stipriausių per pastaruosius kelis metus. Pamario gyventojai gali džiaugtis – mūsų kraštą ji palietė tik krašteliu ir padarė kur kas mažiau nuostolių nei kituose šalies rajonuose.

Visgi ir Šilutės rajone virto nemažai medžių, dar daugiau jų „išgenėta“ – vėjo nulaužtos stambios ir smulkesnės šakos nugulė kelius, pastatus ir viešąsias erdves.

Didelis krūvis tomis dienomis teko Šilutės, kaip ir visos šalies ugniagesiams, – iki 25 m per sekundę sustiprėjęs vėjas ir čia pridarė nemenkų nuostolių.

Nuostolius skaičiuoja draudikai ir elektrikai

Pranešimą apie tai, kad savaitgalį per Lietuvą praūžusios audros buvo vienos stipriausių ir daugiausiai nuostolių pridariusių per pastaruosius metus, išplatino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Respublikinė spauda praneša, kad labiausiai nukentėjo Alytaus, Prienų, Šalčininkų, Kauno, Kaišiadorių, Širvintų, Varėnos, Druskininkų rajonai. Stiprus vėjas apgadino daug pastatų, plėšė stogus, griovė kaminus, daug medžių griuvo tiesiog ant automobilių. Audros metu ugniagesiai gelbėtojai 102 kartus vyko gesinti gaisrų ir atliko 672 gelbėjimo darbus.

Elektros skirstymo tinklų bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis, be elektros Lietuvoje buvo likę apie 60 tūkst. gyventojų. Gedimus per savaitgalį šalino daugiau nei 200 operatyvinių komandų. Iki sekmadienio vakaro elektros tiekimas buvo atstatytas daugeliui klientų, tačiau kai kuriuose Lietuvos regionuose elektros žmonės neturėjo dar porą dienų po audros.

Milžiniškus gyventojų nuostolius skaičiuoja ir draudimo bendrovės.

Vėjo greitis siekė 25 m/s

Šilutės hidrometeorologijos stotyje užfiksuota, kad pietvakarių vėjas mūsų rajone pradėjo stiprėti penktadienio, birželio 17-osios, vakare. Artėjant 21 valandai jo greitis buvo 17 m/s. Naktį, apie pusę dviejų, audra įsišėlo visu smarkumu, vėjas buvo gūsingas, jo greitis siekė ir 25 m/s. Šiek tiek rimti jis pradėjo tik apie pusę keturių ryto.
8 val. ryto hidrometeorologų įranga fiksavo jau tik 16 m/s vėjo greitį, o vakarop jis visai nurimo.

Gelbėtojai kviesti net 27 kartus

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Arūnas Ališauskas suskaičiavo, jog PGT vyrai nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio ryto 7 valandos šalinti ant kelių užverstų medžių buvo kviečiami net 27 kartus.

Pirmasis kelio važiuojamąją dalį užtvėrė Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaime augęs senas medis, o paskutinysis iškvietimas gautas iš Švėkšnos seniūnijos Skomantų kaimo. Per tą laiką ugniagesiai skubėjo beveik į visas rajono seniūnijas.

Šilutėje medžiai griuvo Dariaus ir Girėno gatvėje – ant daugiabučio laiptinės stogelio, solidūs beržai gulė statybvietėje Gluosnių gatvėje, Tilžės gatvėje ir daugelyje kitų vietų.
„Ekstremali buvo padėtis, bet tokia jau yra Šilutė: žalumos čia daug, nemažai medžių jau yra seni, tad audros ir patikrina jų tvirtybę“, – sakė pareigūnas.

Anot A.Ališausko, šįkart neprireikė į darbą iškviesti poilsio dienas turinčius ugniagesius, susitvarkė tie, kam dirbti priklausė pagal grafiką.

Dar viena laimė, anot A.Ališausko, kad tą parą nebuvo gaisrų, tad buvo galima visas jėgas skirti audros padariniams šalinti.

ESO atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba „Šilutės naujienoms“ sakė, jog mūsų rajone bendrovė tokių didelių nuostolių kaip kituose rajonuose nepatyrė. Užfiksuota, kad šeštadienio rytą elektros neturėjo apie 1000 Šilutės rajono abonentų, didžiajai jų daliai elektros tiekimą atstatyti pavyko per savaitgalį. Pirmadienį be elektros buvo likę tik pavieniai vartotojai.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.