Audros padariniai Saugose: žaibas supleškino ūkinį pastatą, skęsta gyvenvietė

DSC 0149Didelį išbandymą šiąnakt patyrė Saugų seniūnijos gyventojai. Daugiau nei 7 valandas virš jų galvų padangėje trankėsi žaibai. Vienas žaibų trenkė į ūkinį pastatą.

Pasak saugiškių, žaibų fiesta danguje čia prasidėjo apie 8 valandą vakaro. Galingi blyksniai, lydimi kurtinančių griausmų, šėlo iki sutemų, vėliau leido šiek tiek pailsėti ir apie 1 valandą nakties vėl ėmė šiurpinti žmones, ko gero, dažniau nei kas sekundę trenkdami į žemę. Aplink viskas akinamai baltavo tarytum milžiniškoje dangaus diskotekoje.

DSC 01471.40 val. žaibas trenkė į nedidelę sodybą, esančią Saugose. Moliniame namelyje yra trys butai, tačiau šiuo metu čia gyvena du gyventojai. Laimei, žaibas pasirinko ne namą, o už kelių metrų nuo jo stovintį medinį ūkinuką.

Kai į gaisravietę atskubėjo Klaipėdos apskrities ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, ūkinis pastatas, sujungtas su medine malkine, jau degė atvira ugnimi.

Žmonės nesužeisti, tačiau patyrė didelį šoką.

Pasak liudininkų, žaibai virš Saugų daužėsi maždaug iki 5 valandos ryto, tik paryčiui nebuvo tokie dažni.

Pasak Saugų seniūnės Anastazijos Oželytės, problemų sukėlė ne tik žaibai, bet ir galinga liūtis. Vanduo užpylė Saugų gatves, apsėmė prie seniūnijos pastato esančią katilinę. „Su stichija nepakovosi. Svarbu, kad nenukentėjo žmonės, o su padariniais susitvarkysime – vandenį iš gatvių nuleisime”, – sakė seniūnė.