Auga dviračių paklausa, auga ir sumos nuostoliams padengti

Dviračių parduotuvių atstovai pastebi, kad jau antrus metus sparčiai auga dviračių paklausa.

Parduotų dviračių skaičius 2020 metais augo beveik dvigubai lyginant su 2019 metais. Draudikai pažymi, kad su dviračių populiarumu auga ir sumos, kurios skirtos atlyginti žalą, susijusią su dviračiais: vagystės, asmens civilinė atsakomybė ir kt. Pernai, lyginant su 2019 metais, nuostolių suma augo beveik 20 tūkst. eurų ir viršijo 107 tūkst. eurų sumą per metus.

„2020 metais, lyginant su 2019, dviračių pardavimai augo daugiau nei 200 proc. Panaši tendencija persikėlė ir į 2021-uosius, bet pardavimus pristabdo sutrikęs tiekimas iš Azijos. Tačiau tai leido suaktyvėti naudotų dviračių rinkai, taigi bendrai matomas ženklus dviratininkų pagausėjimas.

Sparčiausiai didėjo laisvalaikio dviračių paklausa, ypatingai kalnų dviračių, matyti bendras augimas ir kitų tipų. Mažėjant dviračių pasiūlai, dažnai net nebesirenkamas norimas modelis, o perkama tai, kas yra vietoje“, – pasakoja Ignas Lasauskas, „Ponas dviratis“ parduotuvės vadovas.

Nuostoliai viršija 100 tūkst. eurų

Draudikai pastebi kitą tendenciją – dviračių vairuotojų patirti nuostoliai 2020 metais kainavo daugiau nei 2019 metais.

„2020 m. nuostolių suma buvo daugiau nei 107 tūkst. eurų, o 2019 metais viršijo 88 tūkst. eurų sumą. Taigi dviračių mėgėjai kasmet susiduria su vis didesnėmis išlaidomis. Didžiausius nuostolius atneša vagystės – pernai nuostolių suma, kai pavagiami dviračiai ar jų dalys, viršijo 50 tūkst. eurų. Šiemet vagių padaryti nuostoliai dviračių turėtojams jau siekia beveik 8 tūkst. eurų“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Anot A. Juodeikio, pernai daug žalos atnešė ugnis: vien dviračių nuostoliams padengti buvo skirta daugiau nei 24 tūkst. eurų. Nutinka ir piktavališkų dviračių sugadinimų – suma 2020 metais viršijo 5 tūkst. eurų.

A. Juodeikis atkreipia dėmesį į civilinės atsakomybės draudimą, kuomet dviratininkai padaro žalos tretiesiems asmenis – žmonėms ar turtui. 2020 metais tokių nuostolių suma viršija 7 tūkst eurų. Dviratis yra transporto priemonė, kaip automobilis ar motociklas, todėl privalu laikytis kelių eismo taisyklių.

Perkant dviratį – apsidrausti

Dviračių parduotuvė „Ponas dviratis“ ir „Lietuvos draudimas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios dėka dviračių pirkėjams siūlomos dar platesnės galimybės – naujų ar dėvėtų dviračių, jų detalių draudimas.

„Siekiame pasiūlyti žmonėms ne tik standartines, bet ir specifines paslaugas, kurios aktualios šiuo metu. Partnerystė su „Ponu dviračiu“ yra vienas iš būdų, kai galime prisiderinti prie konkrečių klientų poreikių. Sudarėme galimybę apsisaugoti nuo nenumatytų išlaidų ne tik praradus dviratį ar susidūrus su kitu kelių eismo dalyviu. Dviratis draudžiamas ir nuo pagrindinių rizikų, kaip gaisras, vanduo, kitos gamtinės jėgos“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Pasak I. Lasausko, dviračio draudimas tapo itin aktualus ne tik dėl padidėjusio dviratininkų skaičiaus keliuose, bet ir dėl ženkliai sumažėjusios naujų dviračių pasiūlos. Tai turėjo įtakos dviračių kainų augimui ir tuo pačiu vagysčių skaičiaus didėjimui, dėl ko išauga ir patiriamų nuostolių suma.