Auginantys kates rečiau serga širdies kraujagyslių ligomis

home-catŽmonės, namuose laikantys katę, rečiau nei kiti serga širdies – kraujagyslių ligomis. Tokią išvadą pateikė tyrimą atlikę Minesotos Universiteto (JAV) mokslininkai.  Mokslininkų teigimu, kačių šeimininkai net 40 proc. mažiau rizikuoja mirti nuo širdies kraujagyslių ligų, nei tie, kuriems netenka laimės auginti šių mielų gyvūnų.

Tyrimo metu buvo išanalizuota daugiau nei 4000 žmonių duomenys. Maždaug 2,4 tūkstančio iš jų namuose augino kates. „Mes manėme, kad taip gali būti, tačiau tik dabar, atlikę šį tyrimą, gavome tikslų patvirtinimą, kad kačių buvimas namuose jų šeimininkams sumažina riziką numirti dėl širdies kraujagyslių ligų“, – pranešė šio projekto vadovas Adnan Kureši (Adnan Qureshi).

 Medikai kol kas negali tiksliai pasakyti, kokiu būdu katės teigiamai veikia savo šeimininkų širdies kraujagyslių sistemą. Tačiau mokslininkai daro prielaidą, kad šie gyvūnai sumažina stresą savo šeimininkams. Be to, tyrėjai mano, kad galbūt kates laiko tam tikro būdo žmonės – ramūs ir harmoningi, kas savaime sumažina infarkto riziką.