Liepos pradžioje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNŠC) vyko Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos mokymai – stovykla „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje!”
Į šią stovyklą buvo pakviesti aktyviausi Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos BJP projekto mokinukai Goda Šiaudvytytė, Linas Kirjanovas bei mokytoja Violeta Lukočienė. Iš viso renginyje dalyvavo 33 dalyviai iš 12 Lietuvos mokyklų.
Keturių dienų trukmės stovykloje mokiniai susipažino su saugomais Lietuvos augalais bei LMNŠC augalų kolekcijomis, sužinojo apie invazines Lietuvoje augančių augalų rūšis, nuo ankstyvo ryto stebėjo ir žiedavo paukščius, dalyvavo užsiėmimuose, skirtuose stambiųjų žinduolių bei vabzdžių tyrimams.
Renginio metu organizuoti užsiėmimai, kurių metu buvo gilinamos mokinių ir mokytojų žinios Baltijos jūros projekto (aplinkos istorijos programų) ir GLOBE programos (vandens cheminių tyrimų) metodikų srityje. Vyko konsultacijos mokytojams. Stovyklos metu buvo organizuojami judrieji žaidimai, žygiai po Pavilnių regioninį parką, ekskursija.
LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas papasakojo, kaip ugdomi jaunieji gamtininkai Lietuvos neformaliojo ugdymo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriuje, supažindino su centre augančiais augalais, daržovių, vaistažolių, vaismedžių daržu. Vaikai ragavo pirmąsias žemuoges, juoduosius serbentus, o vakare išsivirė čiobrelių arbatos.
Kitą rytą keltis reikėjo 5 val., nes ištempėme tinklus, laukėme paukštelių, kad galėtume juos sužieduoti. Per keletą valandų sužiedavome penkias liepsneles. Po pietų keliavome Pavilnio parku, kur stebėjome invazines Lietuvoje augančias augalų rūšis, o jų pavojingiausios – septynios rūšys. Pirmą kartą pamatėme Sosnovskio barščius, uosialapį klevą, kuris gausiai auga Vilnelės krantuose, bet kad ir gausialapis lubinas yra invazinis, tai mums buvo naujiena. Tą dieną suvaikščiojome apie 20 km.
Įdomu buvo sužinoti apie vabzdžius. Su tinkleliu gaudėme vabzdžius, paskui juos rūšiavome, tyrinėjome per mikroskopą ir vėl paleidome į laisvę. Paprastoje pievoje sugavome net 7 rūšių vabzdžių, o juk atrodo, kad pievoje tik gėlytės žydi. Mokėmės daryti vabzdžių namelius, savo namelį pavadinome „Pamario šiaudinuku”. Rudenį vabzdžiai sulenda į plyšius, o mes sukonstravome jiems tikrus „viešbučius”. Vaikai nutarė, kad tokius namus reikės sukonstruoti ir prie savo mokyklos (dabar jau Martyno Jankaus pagrindinės).
Klausant apie Lietuvos stambiuosius plėšriuosius žinduolius, sužinojome, kad ne tik vilkų, bet ir lūšių yra nemažai miškuose, prieš keletą metų apie Biržus pastebėta ir meška, manoma, kad ji užsuko iš Latvijos.
Padedant mokytojams tyrėme Vilnelės vandenį, o kadangi jis buvo švarus, tai ir išsimaudėme. Vakarais ilgai sėdėjome ant žolės, pasakojome įvairius nuotykius, žaidėme judriuosius žaidimus, – juk susirinkome iš įvairių Lietuvos vietų.
Rašyti atsakymą