Augintinių ženklinimo išlaidos kai kam bus kompensuojamos

Socialiai remtiniems žmonėms ir gyvūnų globėjams bus kompensuojamos šunų, kačių ir šeškų ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre išlaidos.

Pexels nuotr.

Šiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui pritarta Vyriausybės posėdyje. Vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, bus kompensuojama ne daugiau kaip už 3 augintinių ženklinimą. Kompensacijos suma už vieno gyvūno ženklinimą ir registravimą negalės viršyti 15 eurų.

Iki 2022 m. gegužės visi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Tačiau daliai augintinių šeimininkų, gyvūnų globėjams finansinė našta gali būti per didelė, todėl nuspręsta šias jų išlaidas kompensuoti.

„Šunų, kačių ir šeškų ženklinimas įsibėgėja – gruodžio 1 d. duomenimis, šalyje buvo paženklinta daugiau kaip 213 tūkst. šunų, kačių ir šeškų, t. y., 65 tūkst. daugiau nei prieš metus. Akivaizdu, kad žmonės ima suprasti ženklinimo naudą. Raginame augintinių savininkus ir globėjus nelaukti gegužės 1 d.“, – sakė žemės ūkio ministras K. Navickas.

Socialiai remtinų žmonių bei gyvūnų globėjų laikomų kačių, šunų ir šeškų, atvestų iki 2021 m. gegužės 1 d. ženklinimo ir registravimo išlaidos kompensuojamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų, jos būtų kompensuojamos iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Ką būtina žinoti?

Jei socialiai remtinų žmonių ar gyvūnų globėjų prižiūrimi augintiniai buvo paženklinti iki šio Vyriausybės sprendimo, kompensacijos bus mokamos tiesiogiai savininkams ir globėjams, pateikusiems reikalingus dokumentus Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Reikės pateikti pažymą, kad augintinio savininkas gauna socialinę pašalpą, ir prašymą dėl išlaidų už suteiktas paslaugas nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki Vyriausybės sprendimo įsigaliojimo dienos kompensavimo.
Jeigu žmonės ženklinti ir registruoti savo augintinius nuspręs po šio Vyriausybės sprendimo įsigaliojimo, kompensacijos bus mokamos procedūras atlikusiems veterinarijos gydytojams ir specialius mokymus baigusiems žmonėms.

Žmonės, dar nepaženklinę savo augintinių, sužinoti, kur arčiausiai ir pigiausiai galėtų gauti šią paslaugą, gali sužinoti neišėję iš namų, apsilankę svetainėje pazenklinkmane.lt. Ženklinimo ir registravimo kainos skirtingose savivaldybėse svyruoja nuo 10 iki 40 Eur. Ženklinimas be registracijos GAR neturi prasmės, tad šios procedūros atliekamos kartu.
Šiuos metus Seimas paskelbė gyvūnų gerovės metais.