Aukcione – patrauklūs pasiūlymai

PRIVATIZACIJA 1Savivaldybės administracija ir rajono Tarybos atstovai, esantys Privatizavimo komisijoje, vis dar laukia pirkėjų norinčių įsigyti savivaldai nebereikalingus pastatus.

Per porą pastarųjų mėnesių nepavyko parduoti 6 butų, todėl Privatizacijos komisija antradienį sumažino jų kainas. Rugsėjo mėnesį viešajam aukcionui bus pasiūlyta objektų intriguojančiomis kainomis.

Naujakurių mokyklos kaina krenta

Tikriausiai nebeturima vilties, kad Naujakuriuose ateityje bus reikalinga pradinė mokykla. Į šią mokyklą jau praėjusį rugsėjį nebesirinko mokiniai. Niekam nekilo jokių idėjų, kaip šis Savivaldybės pastatas galėtų būti panaudotas bendruomenės poreikiams. Jau pusmetį Savivaldybė stengiasi buvusį mokyklos pastatą parduoti.

Parduodamas mokyklos pastatas padalintas į dvi dalis ir pirkėjams siūlomas kaip du galimi butai su atskirais įėjimais. Taip Privatizacijos komisija tikisi sugundyti pirkėjus mažesnėmis kainomis.

Vieną buvusios mokyklos pastato dalį (268,39 kv. m), kurioje anksčiau buvo pradinės klasės ir pedagogų kabinetas, norėta parduoti už 200 tūkst. litų. Kitą dalį – 257,97 kv. m tarnybinį butą, kuriame šiuo metu gyvena šios pradinės mokyklos buvusios pedagogės šeima, ketinta parduoti už 212 tūkst. Lt.

Privatizavimo komisijos nariai yra informuoti, kad minėtos  pedagogės šeima buto, kuriame gyvena, neketina pirkti. Ji norėtų keltis į kitą Savivaldybės pasiūlytą tarnybinį butą Šilutės mieste.

Nesulaukę Naujakurių mokyklos pirkėjų, Privatizavimo komisijos nariai antradienį svarstė, kad reikėtų mažinti kainas. Steponas Kazlauskas pasiūlė abi parduodamas pastato dalis atpiginti po 50 tūkst. Lt. Kiti komisijos nariai neprieštaravo.

Rugsėjo mėnesį Šilutės savivaldybės turto objektų privatizavimo viešajame aukcione minėti butai bus siūlomi parduoti atitinkamai už 150 tūkst. Lt. ir už 162 tūkst. Lt.

Yra ir visai pigių butų

Šilutės M.Jankaus gatvės 6B pastate yra 35-37 kv. m ploto du butai, kurių Savivaldybės administracija neatsikratė net įkainojusi vos po 6900 Lt. Po paskutiniojo Privatizacijos komisijos posėdžio šie butai tapo dar pigesni: artimiausiame viešajame aukcione dabar bus skelbiamos dviem tūkstančiais litų mažesnės šių butų kainos – po 4900 Lt. Savivaldybės administracija siekia greičiau parduoti abu butus, nes baiminasi, kad jie netaptų benamių landynėmis.

Parduodama 1241,84 kv.m ploto Katyčių mokyklos pastato dalis ir šiai pastato daliai priskiriamas 1,35 ha bendrojo naudojimo žemės plotas. Šis objektas buvo siūlomas pirkti už 50 tūkst. Lt. Neatsiradus pirkėjui, Privatizavimo komisija nusprendė pastatą pardavinėti už 40 tūkst. Lt.

Privatizacijos komisijos pirmininkas Edvardas Vitkauskas pasakojo, kad mokyklos dalimi buvo susidomėjęs Prancūzijos pilietis, kuris savo šeimynoje augina kelis įvaikintus lietuvių vaikus. Jis ketina atsikraustyti gyventi į Lietuvą, nes Prancūzijoje jį spaudžia dideli mokesčiai.

Tačiau prancūzas nebeplanuoja pirkti Katyčių mokyklos patalpų dėl jam nesuprantamų žemės nuosavybės niuansų: jis niekaip nesupranta, kaip prie pastato gali būti priskirtas bendrojo naudojimo žemės plotas, o ne savininko nuosavybėn atiteksianti žemė.

Ypač patrauklus pasiūlymas

E.Vitkauskas informavo, kad rugpjūčio 16 dieną bus skelbiamas naujas viešasis aukcionas, kuriame Savivaldybė parduos buvusios Žibų pradinės mokyklos patalpas Šilutėje, M.Jankaus gatvėje. Šiam objektui parduoti skelbiamas bene ketvirtas aukcionas ir nuo pradinės 900 tūkst. Lt kainos patalpų kaina numažinta iki 199 tūkst. Lt.

E.Vitkausko nuomone, už tokią kainą 1320 kv.m. ploto mokyklos patalpos, kuriose galėtų būti įkurtas viešbutis, įrengti keli butai ar komercinės paskirties patalpos (pvz., parduotuvė ar valgykla) turėtų būti tikrai patrauklus pirkinys.