Auksakalių parodoje Palangoje – kraštiečių kūriniai

 

20799176 878705178977322_4674483918876395191_nŠių metų rugpjūčio 25 dieną 17.00 val. Palangos gintaro muziejuje atidaroma jungtinė Lietuvos auksakalių paroda „Goldsmith Meets Amber“ („Akistata: auksakalys ir gintaras“). Parodos metu aštuoniolika auksakalių iš Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Trakų, Kintų, Kretingos ir Šilutės pristatys savo kūrinius, kurių pagrindinis akcentas yra gintaras.

Parodoje bus eksponuojami ir šilutiškio Roberto Krapavicko bei kintiškės Aušros Mačiulaitienės darbai.

Parodą, vyksiančią Palangos gintaro muziejuje, organizuoja Klaipėdos krašto auksakalių cechas kartu su Lietuvos dailės muziejumi. Paroda vyks iki 2018 m. balandžio 30 d.

Parodos tikslas – visapusiškai ir savitai atskleisti Baltijos auksu vadinamo gintaro grožį: „Jei atvirai, auksakalys šiandien retai dirba su gintaru. Dažniau tenka dirbti su tauriaisiais metalais, deimantais, kitais spalvotais brangakmeniais. Gintaras nepastebimai buvo nustumtas į šešėlį ir tapo įprasta tautodailininkų arba amatininkų, kurie dirba vien tik su gintaru, darbo medžiaga,“ – pasakoja Klaipėdos krašto auksakalių cecho pirmininkas Viktoras Sitalo. – „Todėl ši paroda tapo galimybe mums, auksakaliams, atrasti gintarą iš naujo“.

Parodą sudaro daugiau nei 50 dirbinių iš gintaro, derinto su auksu, sidabru, emaliu, deimantais bei netradicinėmis medžiagomis, tokiomis kaip mamuto ar vėplio kaulas, kriauklės, geležis, medis. Ekspozicija įdomi kūrinių įvairove ir atspindi dalyvaujančių menininkų požiūrį į tokią tradicinę, bet kartu ir „nepažįstamą“ medžiagą – gintarą. Lankytojai turės galimybę pamatyti gana platų stilistinį spektrą – nuo funkcionalaus papuošalo iki filosofiniais apmąstymais grįstos koncepcijos.

Apie specialiai parodai sukurtą švytuoklę pasakoja auksakalys vilnietis Silvijus Martinėlis: „Kurdami papuošalą „SAKU švytuoklė“, kartu su komanda atsigręžėme į pačią gintaro pradžią – sakus. Perpratome šios medžiagos esybę, jos šilumą. Santykyje su deimantais ir minimalistine forma, ši archajiška medžiaga įgauna šiuos epitetus – „prabangus“, „stilingas“, „šiuolaikiškas“.

Paroda „Goldsmith Meets Amber“ kviečia į gintarą pažvelgti naujai – savaip, subtiliai ir labai asmeniškai.

Parodoje dalyvaus:

Eglė Čėjauskaitė-Gintalė (Vilnius)

Kristina Dulevičiūtė (Vilnius)

Linas Jakumas (Kretinga)

Elen Janovskaja (Vilnius)

Robertas Krapavickas (Šilutė)

Vijolija Lingienė (Klaipėda)

Aušra Mačiulaitienė (Kintai)

Martinėlis & Co (Vilnius)

Urtė Motuzaitė (Trakai)

Ela Pavinskienė (Vilnius)

Neringa Poškutė-Jukumienė (Klaipėda)

Vita Pukštaitė-Bružė (Vilnius)

Sigitas Rekašius (Telšiai)

Nadežda Sitalo (Klaipėda)

Dainius Stončius (Klaipėda)

Birutė Stulgaitė (Vilnius)

Kristina Surblytė (Klaipėda)

Dovilė Žydelienė (Vilnius)

Renginio data: Penktadienis, 2017 m. rugpjūčio 25 d.
Renginio pradžia: 17:00
Renginio pabaiga: Pirmadienis, 2018 m. balandžio 30 d.
Renginio vieta: Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)