Auksinė salos pora Dalia ir Michailas: „Gyvenime reikia daug kantrybės ir nešvaistyti laiko niekams“

auksin pora ceremonija3 DSCN9352Stebint gausiam būriui liudininkų, liepos 7-ąją Šilutės r savivaldybės civilinės metrikacijos skyriuje labai puoselėtus ir brangintus savo darnios šeimos įžadus dar kartą po 50-ies bendro gyvenimo metų patvirtino rusniškiai Dalia Ona ir Michailas Griščenkovai.

Auksinių vestuvių proga garbingai porai linkėta laimės, sveikatos, šviesių bei džiaugsmingų metų.

Iškilmėse Dalią ir Michailą sveikino dukros Alvida ir Vaida su vyrais, anūkė Ingrida, atstovaujanti šventėje negalėjusiems dalyvauti anūkams, bei kiti artimiausi žmonės, draugai, giminės, kurie ir prieš pusšimtį metų buvo šios poros santuokos liudininkais.

Pavyzdingą santuoką paliudijo visi

Kai prieš kelis dešimtmečius jaunų Dalios ir Michailo keliai susitiko, jau niekad neišsiskyrė, nors gyvenime būta ir sunkių, skaudžių akimirkų. Beje, jų vestuvės 1965-ųjų liepos 14-ąją vyko taip pat Šilutės civilinės metrikacijos skyriuje, tik tuomet dar auksine pora su artimaisiais DSCN9309buvusiame kitame pastate.

Auksinių vestuvių jubiliejinio akto iškilmėse, kurios truko beveik valandą, netrūko džiugių ir jautrių akimirkų. Atsivėrus ceremonijų salės durims ir įžengus jubiliatų porai, suskambo jų anūkės Ingridos, šiuo metu gyvenančios Kaune, atliekamas maršas. Sutuoktiniai ir jų santuoką liudijantys artimieji ne kartą braukė ašaras.

Poros bendro gyvenimo ir santuokos aktą skaitė bei registravo, dar kartą apsikeisti auksiniais žiedais porą kvietė Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Lilija Valaitienė.

„Tartum viena diena prabėgo 50 metų, kai jūs gyvenimus sujungėte į vieną, kai jūsų rankos ir širdys buvo kartu gyvenimo džiaugsmuose ir varguose. Jūsų meilė ir apsisprendimas, jūsų pasižadėjimas buvo tokie tvirti, kad santuoka tapo nepažeidžiama ir neišardoma. Santuoka jums uždėjo nepaprastai kilnias ir atsakingas tėvų pareigas. Jūs savo dukras Alviją ir Vaidą užauginote gerais žmonėmis, išmokėte jas darbo, pareigos, meilės tėvams, savo vaikams, artimiems aplinkiniams“, – sakė L.Valaitienė.

Auksinę porą sveikino ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, kuris neslėpė, jog kreipdamasis į Dalią ir Michailą labai jaudinasi. Anot mero, šiais laikais pamatyti sutuoktinius, kurie mini auksines vestuves – labai reta, tačiau didžiausios pagarbos verta proga.

„Prieš 50 metų, kai pirmą kartą žengėte įtvirtinti savo santuokos, jūs turbūt buvote labai laimingi, kaip ir šiandien. Po to nuėjote ilgą kelią, kuriuo jus lydėjo sėkmė – dvasinis ryšys, meilė ir pagarba vienas kitam. Tos sėkmės rezultatas – visi, kas šiandien susirinko jus pasveikinti“, – sakė V.Laurinaitis, jubiliatus sveikinęs visos savivaldybės Tarybos ir administracijos vardu.

Iškilmingą šventę tėvams surengė dukros Alvija ir Vaida. Jos su vyrais tapo ir pirmosiomis liudininkėmis, pasirašiusiomis ant Auksinių vestuvių jubiliejinio akto. Vėliau pasirašyti pakviesti kiti liudininkai: prieš 50 metų pirmuoju liudininku buvęs Michailo draugas Algirdas, buvę piršliai, giminės, kaimynai.

Gėlių puokštė – nuo visų salos gyventojų

Pasveikinti vienus garbingiausių salos gyventojų atvyko Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, kuri juos pažįsta nuo savo vaikystės.

„Miela auksine Rusnės šeimyna. Įprasta manyti, kad žengdami į šią salę jaudinasi tie, kas tuokiasi pirmą kartą. Tačiau iš jaudulio šiandien virpėjo visi, susirinkę į jūsų šventę. Galbūt dėl to, kad šiandien švenčia ištikimybė, meilė, santarvė. Kai sulaukiau pakvietimo į jūsų šventę, neslėpsiu, mane ištiko mažytis šokas. Galvojau, jog įvyko klaida, nes negali taip būti, jog Griščenkovų šeima jau mini savo 50 metų santuokos jubiliejų. Įprastai tiek kartu nugyvenusios poros į šią salę įžengia jau pasiramsčiuodamos lazdelėmis, jūs įžengėte spinduliuodami energija, stiprybe“, – sakė seniūnė.

Dėkodama už šeimos grožį, puoselėjamas vertybes, už kruopščiai prižiūrimą išskirtinę sodybą, apsilankymus visuose miestelio renginiuose, domėjimusi, kas vyksta saloje, dėl ko skauda, jei kas negerai, seniūnė įteikė Griščenkovams gėlių nuo visų salos gyventojų.

Laukė istorinė kelionė

auksine pora su duona ir druska DSCN9516Po iškilmių visi šventės dalyviai buvo pakviesti į Rusnės senąją prieplauką, kur jau laukė išdabintas laivelis. Juo šventės dalyviai išplukdyti į istorinę kelionę, prasidėjusią prieš 50 metų toje pat vietoje.

Auksinius įžadus ką tik patvirtinusi Dalia atviravo, jog šioje vietoje karo metais Michailas pirmą kartą išsilaipino su mama. Antrojo pasaulinio karo metais Michailo tėtis, palikęs jauną šeimą Rusijoje, buvo išsiųstas į karą, iš kurio ir negrįžo. Namuose likusi mama su 4 vaikais pateko į vokiečių trėmimo spąstus. Jie buvo išplėšti iš gimtųjų namų ir vežami dirbti į Vokietiją. Tačiau, kai kareiviai pamatė, jog šioje šeimoje nėra nė vieno darbingo, visus išlaipino Tauragėje. Jauna moteris su vaikais apsigyveno ir sunkiai dirbo pas ūkininkus.

Vėliau šeimą likimas atbloškė į Vainutą, dar po kiek laiko – į paskutinę stotelę – Rusnę. Saloje Michailas ir užaugo. Kai tarnaudamas armijoje buvo grįžęs atostogų, miestelio šokiuose sutiko dailią būsimą pedagogę Dalią, kuri pagal paskyrimą buvo atvykusi iš Šiaulių. Likimas suvedė ir jau niekad neišskyrė. Kol Michailas buvo armijoje, pora bendravo laiškais, kai jis sugrįžo, po beveik metų atšoko vestuves.

Michailas visą gyvenimą buvo uolus ir pavyzdingas vairuotojas, žvejų brigadininkas, vėliau – UAB „Rusnės žvejys“ direktorius. Dalia apie 40 metų dirbo pedagoge, Rusnės specialiosios mokyklos direktoriaus pavaduotoja.
„Mūsų laimingos santuokos receptas – kantrybė. Norint išsaugoti šeimą, pripažinsiu, reikia daug kantrybės, daug dirbti ir mažiau laiko skirti niekams. Abu iš vaikystės buvome našlaičiai, viską, ką užgyvenome, uždirbome savo rankomis, pradėję nuo nulio. Niekad nenuobodžiavome, visad kūrėme ir dirbome“, – pasakojo Dalia.

Plaukdami Atmatos ir Pakalnės upėmis, seni bičiuliai žiūrinėjo senas nuotraukas, dalijosi prisiminimais. Michailas su Dalia pasakojo apie salos senųjų gyventojų likimus, kas kur gyveno, kaip keitėsi gamta.

Dukrų staigmena

Šventė tęsėsi ištaigingoje kaimo turizmo sodyboje „Rusnės vila“. Čia sutuoktinių laukė dar vienas dukrų siurprizas – įspūdinga vakarienė, kurią vedė anūkė Ingrida, koncertavo kultinė grupė „Nerija“.

„Patikėkit, aš beveik nieko nežinojau apie tai, kas šiandien mūsų laukia“, – sakė Dalia, pripažindama, jog prieš mėnesį netikėtai sulaukė pakvietimo dalyvauti savo auksinėse vestuvėse.