Auksiniam R.Ubarto Barselonos diskui – dvidešimt metų (interviu)

R.Ubartas. / Asmeninio archyvo nuotr.Disko metikui Romui Ubartui ir visiems Lietuvos olimpiečiams ši vasara – jubiliejinė. Prieš dvidešimt metų Barselonos vasaros olimpinėse žaidynėse lietuvio mestas diskas nuskriejo toliausiai (65,12 m.), sporto istorijoje aukso raidėmis įrašydamas R.Ubarto ir Lietuvos vardą.

Pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo viso pasaulio akivaizdoje Barselonos stadione ant Matjuic kalvos R.Ubarto ir mūsų šalies garbei pakilo trispalvė ir nuskambėjo tautinė giesmė.

„Tas rugpjūčio vakaras Barselonoje išties buvo stebuklingas. Euforijos pakylėtas priiminėjau sveikinimus savo ir Lietuvos vardu. Apsikabinome ir su tuo metu specialiai į Barseloną atvykusiu Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo vadovu Vytautu Landsbergiu“, – bendraudamas su lrytas.lt, prisiminė R.Ubartas.

Daugiau skaitykite lrytas.lt

Liepos 5 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Šilutės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje (IV a.) vyks dokumentinio filmo „Pirmasis…” apie kraštietį, lengvaatletį, pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną R.Ubartą premjera-peržiūra. Dalyvaus R.Ubartas, filmą sukūrusi LRT kūrybinė grupė.