„Aukso paukštė“ nutūps ant „Atlajos“ rankų

kurpeikyte su kolektyvuĮ Šilutę jau penktąjį kartą atskris „Aukso paukštė“ – aukščiausias įvertinimas, kurį Lietuvoje gali pelnyti saviveiklos kolektyvas.
Šiemet šį garbingą apdovanojimą už 2012 m. veiklą pelnė Šilutės pirmosios gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Atlaja“ ir jos vadovė Rita Kurpeikytė.

Geriausia vaikų ir moksleivių šokių grupė

„Aukso paukštės“ apdovanojimą 1999 m. įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas.
Iki šiol „Aukso paukštes“ Šilutėje yra pelnę keturi mūsų rajono mėgėjų meno kolektyvai: šokių kolektyvas „Juknaičiai“ (2005 m.), Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ (2006 m.), folkloro ansamblis „Verdainė“ (2007 m.) ir Žibų pradinės mokyklos šokių grupė „Žiburėlis“ (2007 m.).

Šiais metais paukštė į Šilutę atskris penktąjį kartą – jaunimo liaudiškų šokių grupė „Atlaja“ įvertinta kaip geriausias Lietuvoje vaikų ir moksleivių šokių kolektyvas 2012 metais.

Šilutės pirmosios gimnazijos šokėjams „Aukso paukštę“ planuojama įteikti balandžio 19 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas

„Aukso paukštės“ nominacijos Lietuvoje teikiamos siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus.

Kiekvienų metų I ketvirtį nominuotų meno kolektyvų viešų koncertų metu laureatams teikiama „Aukso paukštė“ – tai garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas. Taip pat skiriama ir 1000 Lt premija meno kolektyvo vadovui.

Kandidatus apdovanojimui gali siūlyti savivaldybių administracijos, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, LLKC specialistai, kolektyvų vadovai, visuomeninius kūrėjsokiai pauksteus vienijančios institucijos. Komisijos kiekvienai nominacijai atrenka po tris kandidatus ir balsavimu iš jų išrenka laureatą.
Nugalėtojai į tą pačią nominaciją gali pretenduoti ne anksčiau kaip po 5 metų.

Atlaja siejasi su potvyniu

R.Kurpeikytė, pasveikinta su tokiu įvertinimu, „Šilutės naujienoms“ papasakojo, kad šokių kolektyvą Pirmojoje gimnazijoje pradėjo kurti nuo 2000 m. Prieš 5 metus pavadino „Atlajos“ vardu. Tai senas mūsų krašto žodis, taip buvo vadinama potvynio užliejama vieta.

„Prisikalbinti gimnazistus šokti sunku, bet pabandę pajunta malonumą ir tampa prisiekusiais šokėjais“, – sako šokių vadovė. Deja, kas keleri metai šokėjai keičiasi, nes baigia mokyklą. Tenka ugdyti naują kartą. Dabar kolektyvas „Atlaja“ vienija apie 40 šokėjų.

Kaip daugeliui sričių, taip ir šokiams šiandien trūksta finansavimo, tad dalyvauti užsienio šokių festivaliuose „Atlajai“ – retenybė. Tačiau vadovė nenusimena –  kolektyvas keliauja po respublikinius, regioninius, rajoninius konkursus, festivalius, šventes, iš kurių gimnazistai dažniausiai į Šilutę grįžta palydėti gausių aplodismentų, pakylėti į prizines vietas ir gavę teigiamos energijos tolimesniems darbams.