„Aukso vainiko“ į Šilutę ir vėl niekas neparvežė…

Nuo 2005 metų visos šalies liaudies meistrai kviečiami dalyvauti Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamame parodoje – konkurse „Aukso vainikas“.

Prieš 10 metų „Aukso vainiką“ į Šilutę parvežė tautodailininkė A. Rauktienė.

Šiemet konkurso apdovanojimai įvyko sausio 6 dieną, Molėtuose, deja į Šilutę šio garbaus apdovanojimo šiemet ir vėl niekas neparvežė.

Konkurso „Aukso vainikas“ parodomis palaikomos ir populiarinamos tos kūrybos kryptys, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. „Tokie kūriniai – tai mūsų šalies aukso fondas, užtikrinantis tolesnį liaudies meno gyvybingumą ir tąsą. Vertinama už geriausius penkerių metų laikotarpiu sukurtus vaizduojamojo (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomojo (tekstilė, keramika, medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, paprotiniai dirbiniai – margučiai, verbos, sodai) meno ir kryždirbystės (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kt.) darbus“, – teigiama organizatoriaus – Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) puslapyje.

Konkurso pretendentų atranka visuomet vyksta dviem etapais: pirmajame ture geriausi meistrai išrenkami dešimtyje apskričių, o antrajame, respublikiniame, ture trys iš jų – po vieną taikomosios, vaizdinės dailės ir kryždirbystės atstovą – paskelbiami geriausiais metų meistrais.

Šiemet apdovanojimai surengti Molėtuose, o visą mėnesį iki renginio molėtiškiai ir svečiai galėjo gėrėtis nacionalinio turo laimėtojų darbais specialiai surengtoje parodoje. Apdovanojimų renginys buvo kiek neįprastas – kadangi dėl pandemijos apribojimų jie neįvyko pernai, šiemet į Nacionalinio turo apdovanojimų ceremoniją sukviesti ir 2020-ųjų, ir 2021-ųjų geriausi šalies tautodailininkai.

Prieš 10 metų, 2012-aisiais „Aukso vainiką“ į Šilutės kraštą parvežė gerai žinoma Vainuto seniūnijos Balčių kaimo tautodailininkė Angelė Rauktienė. LNKC specialistė Solveiga Jakučiūnaitė „Šilutės naujienoms“ sakė neabejojanti, jog pamario krašte tikrai gyvena ir daugiau talentingų tautodailininkų. Tik gaila, kad jie nedalyvavo, neparodė savo darbų. „Judinkite savo krašto žmones, kad jie ateityje irgi dalyvautų ir parodytų savo darbus“, – sakė S. Jakučiūnaitė.