Aukso vainiko I vietos laimėtoja – šilutiškė

Nuo 2005 m. pradėtos rengti kasmetės respublikinės konkursinės liaudies meno parodos, kurių metu išrenkami ir aukso vainikais apdovanojami geriausi liaudies meistrai.

Parodomis palaikomos ir populiarinamos tos kūrybos kryptys, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. Pretendentų atranka vyksta dviem etapais: I ture geriausi meistrai išrenkami dešimtyje apskričių, o II, respublikiniame, trys iš jų – po vieną taikomosios, vaizdinės dailės ir kryždirbystės atstovą – paskelbiami geriausiais metų meistrais.

Kasmet Lietuvos Tautodailininkų sąjungos (LTS) Žemaitijos skyrius organizuoja regioninę vaizduojamosios ir taikomosios liaudies dailės darbų parodą, kurios metu atrenkami darbai respublikinei „Aukso vainiko“ parodai.

Šiais metais, kaip ir pernai, regioninė „Aukso vainiko“ paroda vyko Dovilų etninės kultūros centre. Parodoje dalyvavo beveik visos Žemaitijos skyriaus sekcijos: Kretingos, Gargždų, Palangos, Skuodo ir Šilutės. Nedalyvavo tik tauragiškiai. 82 meistrai pateikė 362 sukurtus darbus. Tai turtinga ir įdomi paroda, kurią visi, kas nori ir kam įdomu, gali aplankyti iki spalio vidurio.

Į parodą susirinkę tautodailininkai ir svečiai gėrėjosi tapytais ir grafikos paveikslais, karpiniais, mezginiais, siuviniais, margučiais, keramikos ir kalvystės dirbiniais, drožyba, papuošalais ir šiaudų sodais. Visi jie sukurti su meile, saugantys mūsų tautos senosios kultūros išskirtinumo ženklus, atskleidžiantys šių dienų ieškojimus.

Parodos atidaryme dalyvavo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, etninės kultūros specialistės, LTS pirmininkas Jonas Rudzinskas, parodos organizatorė, Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė, sekcijų pirmininkai ir darbų autoriai.

„Aukso vainikų“ šventėje paskelbti ir pasveikinti regioninio rato I – III vietų laimėtojai, specialieji diplomai įteikti geriausiems Žemaitijos krašto meistrams – vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės kūrėjams ir puoselėtojams. Apdovanojimai skiriami už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją dailę (tekstilę, keramiką, medžio, kalvystės, juvelyrikos bei paprotinius dirbinius – margučius, verbas, sodus) bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).

Komisija, sudaryta iš srities specialistų, I vietą už vaizdinę dailę – karpinius skyrė šilutiškei, LTS Žemaitijos skyriaus Šilutės sekcijos pirmininkei Rūtai Emigart Čiuželienei, o specialusis diplomas įteiktas sodų rišėjai Julijai Jauniuvienei iš Saugų.

Laimėtojams linkėta sėkmės respublikinėje „Aukso vainiko“ parodoje, kuri vyks Gelgaudiškio dvare sausio pradžioje.