Aukštai įvertinta Vydūno gimnazija ant laurų užmigti neketina

gimnaziju reitingaiŽurnalas „Reitingai“ visas šalies mokyklas, kolegijas, universitetus surikiavo pagal įvairius kriterijus į reitingų lenteles. Šiandien kviečiame pažvelgti, kokiose pozicijose įsitvirtino Šilutės rajono gimnazijos.

Akivaizdu, kad šiemet švenčia Vydūno gimnazija. Šiemet ji parodė geriausią savo rezultatą per pastaruosius 4 metus ir reitingų sąraše iš pernykštės 69-os vietos šoktelėjo į 43-ąją, gerokai užnugaryje palikusi kitas rajono gimnazijas.

„Aukštą vietą reitingų sąraše lėmė gabūs abiturientai, stabilus mokinių ir mokytojų darbas. Aišku, prisidėjo ir sėkmės faktorius“, – džiaugiasi Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

Vertino pagal įvairius kriterijus

Šiais metais žurnalas „Reitingai“ visas gimnazijas vertino kaip ir ankstesniais metais: skaičiavo visų 2016 metais gimnazijas baigusių abiturientų kiekvieno valstybinio brandos egzamino balų vidurkius (lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, anglų kalbos, matematikos, informacinių technologijų, fizikos, chemijos, biologijos ir geografijos).

Aukščiausią įvertį už konkretų egzaminą turinti gimnazija gavo aukščiausią balą, tai yra 8 taškus. Žemiausią įvertį turinti mokykla gavo 0 taškų.

Remdamiesi Nacionalinio egzaminių centro duomenimis, reitingų sudarytojai taip pat vertino, kiek dvyliktokų išlaikė konkretų brandos egzaminą vienu šimtuku (1 taškas), kiek dviem – (2 taškai), trimis – (3 taškai), keturiais – (4 taškai) ir kiek penkiais – (5 taškai). Tos gimnazijos, kuriose 2016 metų laidos abiturientai negavo nė vieno šimtuko, buvo įvertintos 0 taškų.

Remiantis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, antrus metus vertinta ir kiek kiekvienos gimnazijos absolventų įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas. Šis kriterijus įvertintas 6,5 taško.

Taip pat atsižvelgta, kiek gimnazijų mokinių išvyko studijuoti į užsienio universitetus. Mokykla, kurios didžiausia dalis 2016 m. laidos abiturientų išvyko studijuoti į užsienio šalių universitetus, gavo 6,5 taško.

Į šių metų gimnazijų reitingą įterpta skiltis, kiek visų mokinių, priimtų į mokyklos devintąją klasę (I gimnazinę klasę), baigė dvyliktąją klasę toje pačioje mokykloje. Bet šis rodiklis šiemet nevertintas. Reitingų sudarytojai jį įtraukė tik tėvų ir stojančiųjų dėmesiui, kad kiekvienas, renkantis sau ar savo vaikui gimnaziją, keltų klausimus, kodėl iš kai kurių elitinių gimnazijų kasmet tylutėliai išeina būreliai jaunų žmonių ir ar tikrai daugelio geidžiama gimnazija yra būtent ta vieta, kuri padės jaunuoliui atskleisti, o ne išbarstyti prigimtinius talentus?

Geriausiųjų penkiasdešimtuke – Vydūno gimnazija

Gimnazijų reitingas išskirtas į dvi lenteles: tų gimnazijų, kurios mokinius atsirenka, ir tų, kurios moko visus mokinius.

Atsirenkančios mokinius yra 9 gimnazijos, o nesirenkančios – 357. Mūsų rajono gimnazijos – tarp mokyklų, nesirenkančių mokinių.

Pirmasis šioje lentelėje – Klaipėdos licėjus, surinkęs 82,94 taško. Paskutinėje vietoje – Panevėžio rajono Paįstrio J.Zikaro gimnazija, surinkusi 9,47 taško.

Geriausiai iš visų Šilutės rajono gimnazijų įvertinta Vydūno gimnazija. Šiemet ji yra 43-oje reitingo vietoje, surinkusi 49,02 taško.  Pernai buvo 69-oje vietoje.

2016 metais iš 112 Vydūno gimnaziją baigusių abiturientų 39 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, 8 įstojo į užsienio aukštąsias mokyklas. Vienas vydūnietis už brandos egzaminus gavo net 4 šimtukus, 3 – po du šimtukus, dar 3 – po vieną šimtuką.

107-oje reitingų vietoje atsidūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazija, surinkusi 43,23 taško. Iš 26 šią gimnaziją baigusių abiturientų 16 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. Pernai gimnazija buvo 250-ojoje vietoje.

156-oje reitingų vietoje šiemet yra Šilutės pirmoji gimnazija, surinkusi 38,62 taško. Iš 133 gimnaziją baigusių abiturientų į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose įstojo 29, dar 5 – į užsienio aukštąsias mokyklas. Vienas Pirmosios gimnazijos abiturientas už brandos egzaminą gavo 1 šimtuką. Pernai gimnazija buvo 108-oje vietoje.

Labai stipriai reitingų lentelėje nukrito Vainuto gimnazija: pernai ji buvo 32-oje vietoje, šiemet – tik 196-oje vietoje (surinko 35,05 taško). Pernai iš 22 gimnaziją baigusių abiturientų  8 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose.

215-oje vietoje Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, surinkusi 33,61 taško. 2016 metais iš 37 gimnaziją baigusių abiturientų 13 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, vienas abiturientas iš valstybinio brandos egzamino gavo šimtuką. Pernai ši gimnazija buvo 267-ojoje vietoje.

Lemia gabių mokinių ir mokytojų darbas

„2016 metais turėjome nemažai iškilių mokinių, kurių egzaminų rezultatai lėmė aukštą vietą reitingų sąraše“, – džiaugiasi Vydūno gimnazijos direktorė.

Tačiau 2016-ųjų metų abiturientų laidos M.Stirbienė neišskiria. Tarp 112 mokyklą baigusių jaunuolių buvo ir labai gabių mokinių, ir labai silpnų – mokytojai džiaugėsi, kad jie apskritai išlaikė egzaminus.

Anot direktorės, gerus abiturientų rezultatus lemia ir egzaminų užduotys. Pavyzdžiui, pernai visi tikėjosi geresnių istorijos valstybinio egzamino rezultatų, tačiau egzamine buvo įpinta klausimų iš muzikos, meno istorijos, kurie daugeliui mokinių pakišo koją.

M.Stirbienė džiaugiasi ir mokiniais, ir mokytojais, tačiau užmigti ant laurų neketina. „Juk šiemet gali atsitikti visaip, nors, aišku, tikimės gerų rezultatų“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo ji. Analizuodama egzaminų rezultatus, direktorė pastebi, kad kai kurių dalykų įvertinimai labai šoktelėjo, o kitų – atsiliko. Tačiau vaikams, besirenkantiems egzaminus, mokykla nedaro jokių apribojimų, leidžia laikyti visus egzaminus, kokius jie tik pasirenka.