Aukštumalos pažintiniu taku, arba kur žiemoja laumės?

1Aukštumala – pelkėtyros mokslo lopšys, arba, populiariai šnekant, žymiausia pelkė pasaulyje. Kodėl? Nes būtent ši pelkė buvo pirmoji pasaulyje mokslinėje monografijoje aprašyta aukštapelkė.

Šią vasarą atnaujinus aukštapelkės pažintinį taką ir nutiesus naują pušies medžiu kvepiantį takelį virš seno, prasmegusio pelkėje, – takas vėl gyvas, klega nuo vaikų krykštavimų ir skubrių žingsnių. Nors gamtininkai kviečia netriukšmauti ir netrikdyti pelkėje perinčių paukščių, natūralaus džiaugsmo, užkopus į apžvalginį bokštelį, negali sustabdyti. O bokštelis, susitelkus jaunųjų turistų grupelei viršutinėje aikštelėje, dargi lengvai svyruoja!

Ir ne veltui pasakose pelkės yra ta mistinė vieta, kurioje gyvena laumės. Keliaujant 2,4 km ilgio taku apima keistas jausmas, kad čia esi ne vienas, kad draugiją tau palaiko ne tik pelkiniai paukščiai… Rodos, tako pabaigoje nuo įrengtos platformos žvelgiant į didžiausią pelkės turtą – pelkinius ežerėlius (o jų čia per 300!), gali pažvelgti į save arba mirktelti šelmei laumei.

Nuostabi patirtis išbandant atnaujintąjį Aukštumalos aukštapelkės pažintinį taką. Įdomu koks jis, ir kokiais garsais stebina žiemą? Takas įsikūręs vos už 6 km nuo Šilutės tad čia labai patogu stabtelėti keliaujant nuo pajūrio. Ypač jei dar susiplanuosite apžiūrėti kalėdinę baltųjų eglučių alėją Šilutėje, kuri pasipuoš jau gruodžio 8-ąją.

Lankytis Aukštumalos pažintiniame take galima ištisus metus be specialių leidimų.

DELFI.lt inf.