Aušbikavio ilgaamžė metų naštos nejaučia

Vainuto seniūnijos atstovai ir parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas prieš savaitę skubėjo į gretimą Aušbikavio kaimą, kur gėlių puokštę ir linkėjimus dovanojo 90-mečio jubiliejų švenčiančiai Justinai Mereckienei. Guvi ilgaamžė mielai priėmė svečių pulką ir pasakojo apie ilgą savo gyvenimą.

J. Mereckienę su jubiliejumi sveikino ne tik artimieji, bet ir Vainuto seniūnijos bei parapijos atstovai.

J. Mereckienei likimas nelėmė tolimų klajonių – moteris gimė ir augo tame pačiame Aušbikavio kaime, kur gyvena iki šiol. Kartu su mama šiuo metu gyvena du iš penkių jos sūnų. Kiti sūnūs įsikūrė kas Vainute, kas Šiauliuose, o vieną mamai jau teko palaidoti.

Kartu su ilgaamže gyvena sūnus Kęstutis su marčia Zita. Zita Kurmienė pasakoja, jog anyta yra labai darbšti moteris. Ji iki šiol pati prižiūri savo daržą, augina įvairių daržovių, ir net kasa bulves.

„Žinia, sveikata nebėra tokia, kaip jaunystėje, būna visko, bet mūsų močiutė stengiasi nedejuoti. Ji tiesiog negali be veiklos gyventi – kiek tik gali, vis stengiasi judėti“, – sako Zita.

Senatvės dienas senolei skaidrina ir jos sutuoktinis, neretai aplanko ir artimieji. Artimiausias – gretimame Gorainių kaime gyvenantis ir jau šeimą sukūręs anūkas Martynas Kurmis. O iš viso Justina jau sulaukė 16 vaikaičių, 21 provaikaičio ir vieno proprovaikaičio.

Sulaukė ji ir gausių sveikintojų. Vieni pirmųjų į kiemą suko seniūnas Vitalijus Mockus, socialinio darbo organizatorė Jurgita Šadzevičienė, klebonas Vidmantas Šidlauskas ir kaimo seniūnaitė Aušra Tverskienė. Visi linkėjo jubiliatei sulaukti dar ne vieno jubiliejaus. O savaitgalį prie bendro stalo susėdo visa gausi šeima.