Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus įmonės Stebėtojų tarybą informavo, kad lito pakeitimas į eurą įmonę užgrius didžiulėmis išlaidomis – apie 53 tūkst. litų kainuos maršrutiniuose autobusuose naudojamų 30 kasos aparatų pakeitimas.
Tik penkiuose turimuose kasos apratuose įmanoma pakeisti programinę įrangą, kad kasos čekyje būtų nurodoma suma eurais, kitų 25 kasos aparatų perprogramuoti neįmanoma, todėl juos teks keisti naujais.
Rado užtarimą
Autobusų parko Stebėtojų taryba, kurios sudėtyje yra ir rajono politikai Saulius Vytuvis, Darius Soščeka bei Gintaras Bružas, apie gresiantį nuostolį pirmą kartą buvo informuoti dar prieš pusmetį.
Teks įsigyti 25 naujus kasos aparatus, kurių vieno kaina 2200 Lt. Be to, įmonė privalės esamus 25 kasos aparatus, kurie veikia puikiausiai irdar ilgai galėtų tarnauti, išregistruoti iš Mokesčių inspekcijos ir utilizuoti.
Visa tai įmonė privalo daryti ne savo noru, o vadovaujantis LR Vyriausybės sprendimais. Todėl prieš pusmetį dar ruseno viltis, kad Savivaldybės įmonių patiriamus nuostolius dėl euro įvedimo kompensuos LR Vyriausybė. Tada iš aukščiausiųjų tribūnų dar buvo kalbama, jog dėl valiutos pakeitimo nei žmonės, nei įmonės nepatirs jokių nuostolių.
Dabar, pasak autobusų parko direktoriaus A.Stonkaus, viltis, kad įmonei bus kompensuoti nuostoliai, jau blėsta. UAB „Šilutės autobusų parkas“ kartu su kitų savivaldybių autobusų parkų vadovybėmis raštais kreipėsi į Vyriausybę dėl nuostolių kompensavimo ir gavo atsakymus, jog nuostoliams kompensuoti lėšų nenumatyta. Patariama paramos prašyti įmonės savininkų – t.y. Savivaldybės.
Stebėtojų tarybos nariai neneigia, kad Šilutės autobusų parkui 53 tūkst. litų išlaidos yra didžiulė našta. Partijos Tvarka ir teisingumas politikas G.Bružas yra įsitikinęs, kad Savivaldybės tarybos ir Savivaldybės administracijos vadovybė turi kovoti už savo įmonės interesą, bet ne viską padarė, jog Vyriausybei būtų įrodyta būtinybė kompensuoti autobusų parkų nuostolius.
Savivaldybė turi būti sąžininga
Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje G.Bružas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Raimundo Ambrozaičio klausė, kaip Savivaldybės administracija reaguoja į tokią situaciją ir ar ką nors padarė, kad Savivaldybės įmonės patiriamos išlaidos dėl euro įvedimo būtų kompensuotos. O gal yra daugiau Savivaldybės įmonių ir įstaigų, kurioms teks patirti panašius nuostolius dėl valiutos pakeitimo?
Atsakymas G.Bružą gerokai nuvylė. Pasak R.Ambrozaičio, Šilutės autobusų parko metų apyvarta yra keli milijonai litų, tad jai neturėtų būti didelė problema už 53 tūkst. Lt pakeisti kasos aparatus. Juolab kad kasos aparatus galima pirkti išsimokėtinai.
G.Bružas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracija ir ankstesnė Tarybos vadovybė tiesiog buvo įpratusios su savo įmone – Šilutės autobusų parku – elgtis nesąžiningai. Daug metų autobusų parkui teko vilkti pusmilijonines ir net didesnes
Savivaldybės skolas už moksleivių ir kitų lengvatas turinčių asmenų pavėžėjimą. Taip įmonė buvo varginama ir tarsi stumiama link bankroto. „Todėl dabar, kai pagaliau Savivaldybės skolos autobusų parkui panaikintos, Savivaldybė privalo su savo įmone elgtis sąžiningai“, – įsitikinęs G.Bružas.
Jo nuomone, jeigu Savivaldybės Tarybos ar administracijos vadovybė nesugebėjo Vyriausybėje apginti autobusų parko intereso valiutos pakeitimą įgyvendinti be nuostolių, tai nuostolius Savivaldybė turėtų kompensuoti iš savo biudžeto. Juk rajono politikai gerai žino, kad Šilutės autobusų parko finansinę veiklą griežtai reguliuoja pati Savivaldybės Taryba. Tai Taryba nustato įmonės paslaugų kainas ir didžiausią galimą pelno normą – vos 5 proc.
G.Bružas priminė, jog Šilutės autobusų parkas, kad ir sėkmingiausiai dirbdamas, turi ribotas galimybes uždirbti pelno. O dabar įmonę dar užgriūna neplanuotos didžiulės išlaidos. Todėl dabar Savivaldybė turi prisidėti prie šios problemos sprendimo, juolab kad įmonė turi kur leisti uždirbtus pinigus: verkiant reikia gerinti darbuotojų darbo sąlygas, naujinti techniką ir kt.
Rašyti atsakymą