Autobusų vairuotojai A.Skardžiui priminė priešrinkiminius pažadus

skardzius autobusu vairuotojai„Mes minties apie streiką dar nepalaidojom“, – Šilutės autobusų parko vairuotojai penktadienį įspėjo jų įmonėje apsilankiusį Seimo narį Artūrą Skardžių ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Vygantą Kamarauską.

Vyrai sakė dar nepamiršę seimūnų ikirinkiminių pažadų, kurie dabar jau subliuškę.

Siūlė surašyti įsipareigojimą

Kelios dešimtys autobusų parko vairuotojų, laukdami atvykstančio Seimo nario, iš anksto būriavosi kieme.
A.Skardžius sakė žinąs, kad rajono Savivaldybė ėmėsi žygių ir surado galimybę mažinti skolą vairuotojams – kiekvieną ketvirtį išmokėti vieno mėnesio vėluojančią algą. Jis sakė norįs iš pirmųjų lūpų išgirsti, kas vairuotojų netenkina šiame abipusiame susitarime, kurį prieš savaitę jie sudarė su Savivaldybės vadovais.

Vairuotojai nepasitenkinimo neslėpė. Anot jų, tokiu tempu mažinant skolas jos bus likviduotos vėliau nei po metų. „Tai labai ilgas laikas“, – sakė jie, ir svarstė, kaip reikėtų tą skolą iš Savivaldybės „išmušti“ greičiau.

A.Skardžius domėjosi, gal yra surašytas koks nors abiejų pusių susitarimas, bet vyrai atsakė, jog rajono merė Daiva Žebelienė patikinusi, esą tokiu susitarimu tapsianti informacija žiniasklaidoje. A.Skardžius siūlė vis dėlto surašyti tokią sutartį.

„Pagyvensim, pamatysim“, – pečiais traukė vairuotojai ir prisiminė, jų žodžiais tariant, kryžium prieš juos gulusio kito mūsų krašte išrinkto seimūno pažadus. „Pamatysit vyrai, du mėnesiai ir skolos jums nebeliks“, – tikinęs jis. Tuo tarpu jau eina antrieji metai, o Savivaldybės skola parkui net mažėti nepradėjo.

Tas pats seimūnas, anot vyrų, įtikinėjo juos, esą vykstanti nuožmi kova su „piratais“ – nelegaliais vežėjais. Tuo tarpu nelegalų ir šiandien nėra mažiau. Tuo įsitikinti jie pasiūlė ir A.Skardžiui, bent kartą nuėjus į Vilniaus autobusų stotį.

Nelegalų niekas nesutvarko

Nepamiršo vairuotojai ir paties A.Skardžiaus priešrinkiminių pažadų. Sako, kad jis žadėjęs, jei pateks į Seimą, 50 proc. atnaujinti autobusų parką. „Na taip, dirbame jau keli mėnesiai“, – truktelėjo pečiais seimūnas, bet vyrams pasiūlė tik „sėsti ir ieškoti būdų“.

Vairuotojai sarkastiškai replikavo, kad nuolatiniai raginimai imtis papildomos veiklos jau kelia jiems mintis, kad gal pradėti megzti megztinius?..

Autobusų parko direktorius Artūras Stonkus sakė, kad jei nebūtų skolų, parko administracija pati imtųsi atnaujinti transportą. Dabar visą uždirbtą pelną „suvalgo“ lizingo mokesčiai ir kuro sąnaudos.

A.Skardžiaus nuomone, Savivaldybė kartu su vairuotojais galėtų ieškoti išeičių, kaip kovoti su nelegaliais vežėjais. Bet jis pripažino, kad tai – labai sunku. „Nepakonkuruosi su tais, kurie nemoka mokesčių, kurie pilasi pigesnį kurą. Tai – valstybinės problemos, ir nė vienas miestas su jomis nesusitvarkė“, – sakė svečias.

Siūlė nubausti kaltuosius

Vairuotojai piktinosi, kad jiems niekas neskaičiuoja netesybų, kai tuo tarpu ten, kur sumokėti vėluoja jie patys, delspinigių priskaičiuoti neužmirštama. Niekam nerūpi ir tai, kad jų pinigai per tą laiką nuvertės.

A.Skardžius ragino suprasti ir Savivaldybę, kuri yra viena iš nemokiųjų Lietuvoje. „Pinigus jūs vis tiek atgausite“, – žadėjo jis.
Vairuotojų tai nenuramino. „O jei valdžia ir vėl pasikeis? Ir vėl naujai atėjusieji varys ant dirbančių dabar?..“ – klausė jie, mintyse akivaizdžiai turėdami dabartinę situaciją.

Iškviestas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Kamarauskas dar kartą priminė, kad Savivaldybės skola bent jau nebeauga ir kad ji susidarė ne dabartinei valdžiai dirbant: skolos paveldėtos iš ankstesniosios Virgilijaus Pozingio valdžios.

„Blogai dirbo anoji valdžia, kad tokios skolos atsirado“, – bendromis frazėmis dangstėsi A.Skardžius.

„Tai priverskit atsakyti bent vieną, pasodinkit. Kodėl paprastą žmogų net už pavogtą vištą pasodina? O čia – namai didžiausi išstatyti… Ir nėra kaltų?..“ – garsiai stebėjosi vyrai.

Net ir primygtinai klausiamas A.Skardžiaus, gal Savivaldybė rastų galimybę dar bent kiek padidinti išmokas autobusų parkui, V.Kamarauskas tegalėjo atsakyti tą patį, ką jau ne kartą anksčiau kartojo ir merė bei administracijos direktorius: skola mažinama iš tų pinigų, kurie įplaukia į Savivaldybės biudžetą, o daugiau pinigų nėra.

Į klausimą V.Kamarauskui, gal steigėjas – Savivaldybė – planuoja autobusų parko atnaujinimą, atsakė direktorius A.Stonkus. Anot jo, Savivaldybė dar nė karto nė 1 centu nėra prisidėjusi prie įmonės gerovės, viskas daroma tik savomis lėšomis.

„Jūs tik trukdote mums dirbti, ir minties streikuoti mes dar nepalaidojom“, – rėžė vairuotojai V.Kamarauskui.

A.Skardžius aistras glaistė tik dar viena aptakia fraze: „Karas prie nieko neveda“.