Automobilininkams teks palikti laisvą aikštelę prie „Mantės“, o „Žibutės“ auklėtinių tėvai dar vienos perėjos negaus

 eismas mantes parduotuvePaskutiniajame 2015 metų posėdyje Šilutės rajono Eismo saugumo komisijos nariai apsvarstė paskutiniuosius gyventojų ir įstaigų prašymus ir pastabas dėl įvairių situacijų rajono keliuose ir gatvėse.

Gyventojai uzurpavo parduotuvės aikštelę

Šilutės r. policijos komisariato (PK) Kelių policijos grupė pateikė informaciją dėl situacijos Šilutėje, ties Melioratorių alėjos 8 namu. Čia esančios parduotuvės „Mantė“ šeimininkai dar veiklos pradžioje buvo gavę leidimą šalia įsirengti automobilių aikštelę ir tai padarė savo lėšomis. Aikštelė verslininkams būtina, nes į parduotuvę nuolat atvežamos prekės.

Tačiau aplinkinių daugiabučių gyventojai, radę laisvą vietelę, įsigudrino toje aikštelėje statyti savo mašinas, todėl prekes atvežę sunkiasvorių vairuotojai prie parduotuvės nebegali privažiuoti. Tarp abiejų pusių kyla nemažai konfliktų.

Šilutės PK Kelių policijos grupės l.e.p. vadovė Agnė Auksorienė sakė, jog dėl tokios situacijos policija jau sulaukė net keliolikos skundų.

Situaciją įvertinę komisijos nariai nutarė, kad šioje vietoje tikslingiausia būtų pastatyti ženklą, leidžiantį statyti tik aptarnaujantį transportą. Aplinkinių namų gyventojai savo mašinoms turės ieškoti kitų vietų.

Valdžios keičiasi, o miesto veidas – neeismas cintjoniskiu gatve

Pareigūnai siūlė spręsti klausimą ir dėl pėsčiųjų tako įrengimo nuo Šilutės aplinkkelio žiedinės sankryžos iki Šilojų gatvės, esančios Traksėdžiuose. Problema ta, kad šiuo kelio ruožu daug soduose gyvenančių vaikų keliauja į mokyklas ir iš jų, ir jiems tenka eiti važiuojamąja kelio dalimi. Kaip tai nesaugu, ypač tamsiuoju paros metu – aiškinti nereikia, anot A.Auksorienės, iki nelaimės šioje vietoje – vos vienas žingsnis.   

VĮ Klaipėdos regiono keliai Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas prisiminė, jog apie tai, kad Šilutei reikia normalaus įvažiavimo į miestą, šalia kurio būtų ir normalūs pėsčiųjų takai, savivaldybės vadovams kalba jau ne vienerius metus. Kad tai būtina, ir kad įvažiavimas į miestą yra miesto veidrodis, anot A.Jakubausko, per pastaruosius kelerius metus buvo sakyta kiekvienai naujai valdžiai.

„Tai turi būti rajono savivaldybės Tarybos sprendimas, tačiau valdžios keičiasi, ir vėl viskas lieka, kaip buvę“, – konstatavo regiono kelininkų atstovas.

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas pašmaikštavo, jog Bendrajame savivaldybės plane toks pėsčiųjų takas nurodytas kaip jau esantis…

Šio klausimo sprendimas dar atidėtas.

Perėjų prie kiekvienų vartelių nebus

Savo atžalas į vaikų darželį „Žibutė“ vedžiojantys šilutiškiai jau nebe pirmą kartą pageidauja, kai kurių komisijos narių žodžiais tariant, „pėsčiųjų perėjos prie kiekvienų vartelių“. Konkrečiai į komisiją jau nebe pirmą kartą kreipiamasi su prašymu perėją įrengti Cintjoniškių gatvėje, ties Vilų gatve, mat ir šia vieta vaikai vedami į darželį.

Komisija konstatavo, jog Cintjoniškių gatvės pradžioje, vos keliolika metrų nuo Vilų gatvės, jau yra viena perėja, tad dar vienos perėjos šioje vietoje nebereikia.

Be to, jau yra parengtas gatvės rekonstrukcijos projektas, kuriame pėsčiųjų perėja numatyta būtent ties Vilų gatve – projekto rengėjai atsižvelgė į ankstesnius gyventojų prašymus. Tad dabar ją įrengti, o netrukus – vėl ardyti būtų tik neišmintingas pinigų švaistymas.