Automobilių detalių vagys renkasi naujos statybos daugiabučių aikšteles

masinaAutomobiliai dažniausiai apvagiami naujos statybos daugiabučių aikštelėse, dažniausiai vagiami automobilių veidrodėliai, o tarp vagių populiariausių automobilių markių diapazonas plečiasi. Tokias tendencijas rodo draudimo bendrovės „If“ ir Vilniaus policijos duomenys.

„Nors automobilių vagysčių pastaraisiais metais mažėja, tačiau prieš keletą metų prasidėjusios automobilių dalių vagystės aikštelėse tebesitęsia. Analizuojant šių vagysčių tendencijas matyti, kad ilgapirščiai itin pamėgo naujos statybos daugiabučių stovėjimo aikšteles“, – teigia „If“ Lietuvos transporto žalų grupės vadovas Ernestas Goliančikas.

Pasak eksperto, šią tendenciją galima aiškinti tuo, kad naujos statybos butuose paprastai gyvena stabilias pajamas gaunančios jaunos šeimos, turinčios naujesnius automobilius, tačiau šie daugiabučiai ir jų prieigos dažniausiai nėra apsaugoti.

Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus 1-ojo poskyrio vyriausiasis tyrėjas Andžej Jankevič be daugiabučių namų aikštelių, mini ir tokias vietas, kuriose žmonės palieka savo transporto priemones darbo dienos metu.

„Pavyzdžiui, Vilniuje tai būtų Konstitucijos prospekto rajonas, Mindaugo gatvė, Žaliojo tilto prieigos“, – vardija policijos vyriausiasis tyrėjas.

Vilniaus policijos duomenimis, pastaruoju metu dažniausias vagių grobis sostinėje yra 3 ir 5 serijos BMW,  „Audi“ A4 ir A6 modelių veidrodėliai, tačiau neretai vagiami ir žibintai, apdailos detalės, priekinės apsauginės grotelės, netgi buferiai ir prabangesnių modelių stacionarios navigacijos sistemos.

Anot pareigūno, įgudusiems vagims pavogti abu automobilio veidrodėlius užtrunka vos 12 sekundžių. Tokios vagystės vykdomos tiek dieną, tiek naktį, ir nesvarbu, ar automobilis laikomas antžeminėje, ar nesaugomoje požeminėje aikštelėje.

Vilniaus apskrities policijos duomenimis, BMW ir „Audi“ nėra vieninteliai automobiliai, populiarūs vagišių tarpe. 2009–2010 m. dažnai nukentėdavo automobiliai „Honda Accord“ ir „Subaru“ – buvo vagiamos jų oro pagalvės, populiariu vagių taikiniu yra tapęs ir ekonominės klasės „Peugeot“ 307. Spėjama, kad netolimoje ateityje gali padaugėti nuo 2006 m. gamintų automobilių VW „Passat“ žibintų vagysčių, nes daug tokių atvejų jau užfiksuota Beniliukso šalyse.

Draudimo bendrovės „If“ Latvijos ekspertai šiemet pastebėjo naują tendenciją, nepalankią „Volvo“ automobilių savininkams, nes vagys pradėjo kėsintis į šios markės S60, S80 ir XC90 modelių veidrodėlius.

Šių metų pirmą ketvirtį draudimo bendrovė „If“ Lietuvoje savo kasko klientų automobilių žaloms atlyginti išmokėjo daugiau nei 5 mln. litų.