Automobilių stovėjimas prie turgavietės ir toliau bus ribojamas

eisma sprie turgausPraėjusią savaitę Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje virė aštrios diskusijos dėl į Šilutės turgų atvykstančių automobilininkų gerovės.

Vos prieš porą mėnesių šalia Šilutės turgavietės buvo sumažinta automobilių stovėjimo vietų – Eismo saugumo komisija uždraudė statyti mašinas Cintjoniškių gatvėje, šalia pušelėmis apsodintos oazės, priešais „Šilutės komunalininko“ pastatą, kur automobilininkai buvo įpratę stovėti jau mažiausiai dešimtmetį.

Jau yra ir baudas pelniusių naujojo draudimo nepaisiusių vairuotojų.

Tačiau toks draudimas papiktino vairuotojų mokyklos „Šoferiukai“ vadovą Albiną Knapkį, kuris incijavo pakartotinę diskusiją šiuo klausimu, sakydamas, kad „uždrausti yra lengviausia…“

Ilgametis jaunųjų Šilutės vairuotojų mokytojas A.Knapkis pirmiausia priminė, jog Šilutėje automobilių parkavimo problema yra labai aštri. O šeštadieniais ji aštriausia turgavietės prieigose, kur suvažiuoja šimtai prekeivių ir pirkėjų.

Cintjoniškių gatvėje pastačius dar vieną stovėti draudžiantį ženklą ir nubrėžus geltoną ištisinę liniją, kilo nemažas šilutiškių pasipiktinimas, nes turgaus dienomis šalia turgaus ir taip nebeįmanoma rasti vietos sustoti.

Anot A.Knapkio, pastačius draudžiamuosius ženklus, už sustojimą prie turgaus jau spėta nubausti ne vieną dešimtį vairuotojų, kurie dar iš įpratimo sustodavo įprastinėje vietoje.
„Suprantama, stovintys automobiliai neturi trukdyti pravažiuojančiam transportui, bet ir žmogus juk turi teisę naudotis mašinos teikiamais patogumais, t.y., į turgų atvažiuoti mašina“, – sakė A.Knapkis.
Jis siūlė šioje vietoje stovėti drausti tik šeštadieniais iki pietų.

Komisijos narių nuomonių buvo įvairių. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas siūlė pagalvoti, kiek galima taip dažnai keisti kelio ženklus: čia uždrausti stovėti, čia vėl leisti.

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas priminė, jog jau rengiamas Cintjoniškių gatvės rekonstrukcijos projektas, kuris bus baigtas gruodį. Jame bus atsižvelgta į visų eismo dalyvių – pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilininkų – poreikius ir patogumą.

Eismo saugumo komisijos pirmininko Romualdo Renčeliausko nuomone, draudimas sustoti prie turgaus ypač svarbus žiemą, nes eismo sąlygos tampa dar sudėtingesnės, dar labiau trūksta vietos gatvėse. O sustatyti automobiliai gatves dar labiau susiaurina.

A.Knapkis sakė, kad uždrausti yra lengviausia išeitis ir siūlė pasvarstyti, kas kam – įstatymai žmogui ar žmogus įstatymams – turi tarnauti.

Viešosios policijos vadovas Alvydas Balandis padėjo apsispręsti visiems komisijos nariams, nes priminė, kad šioje vietoje stovėti nebūtų galima, net jei ir nebūtų draudžiančio ženklo, nes vysta į dešinę sankryžoje sukančių automobilių persirikiavimas.
Beveik vienbalsiai komisijos nariai nepritarė prašymui nebedrausti automobiliams stovėti Cintjoniškių gatvėje.