Automobilių vagis turėję gaudyti pareigūnai patys laukia nuosprendžio

lrytas tv stop kadrasSu mašinvagiais kovoję ir į jų barikadų pusę perėję Klaipėdos ir Šilutės policijos pareigūnai netrukus turėtų išgirsti nuosprendžius už savo juodus darbelius. Jų bylą baigia nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas.

Tačiau tuo viskas nesibaigs – gali būti, kad įtariamieji padarė daugiau nusikaltimų, nei buvo manoma iki šiol.

Prieš beveik trejus metus pradėto ir baudžiamąja byla pasibaigusio tyrimo duomenimis, buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus viršininkas Edmundas Tautavičius su bendrais imitavo
automobilių vagystes ir tokiu būdu gavo draudimo išmoką, o išardytų mašinų detales pardavė.

Šiais nusikaltimais taip pat įtariamas buvęs to paties skyriaus tyrėjas Žilvinas Ukockis bei buvęs Šilutės rajono Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Artūras Rimkus. Visi jie jau laukia Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio.
Sulaikyti asmenys piktnaudžiavo tarnyba, sukčiavo bei teikė melagingus duomenis apie automobilių vagystes ir draudiminius įvykius.

Gresia ilgi nelaisvės metai

Pareigūnai, turėję tirti automobilių vagystes, patys pardavinėjo Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje vogtus „Volkswagen“, „Ford“, „Audi“, „Nissan“ ir kitų markių automobilius. Iš viso buvo parduota keliolika automobilių, kurių bendra vertė siekė 660 tūkst. litų.

„Spėjama, kad dar 2011 m. vienam uostamiesčio verslininkui pardavė 14 vogtų ir išardytų automobilių“, – teigė Albinas Strumyla, Klaipėdos AVPK atstovas spaudai.
Kone už trečdalį tikrosios automobilių vertės – 230 tūkst. litų – automobilius pardavę pareigūnai kaltinami disponavę neteisėtai įgytu turtu ir pasinaudoję tarnybine padėtimi.
Buvęs Šilutės kriminalinės policijos viršininkas A.Rimkus 2011 m. rugpjūčio 15 d. taip pat melagingai buvo pranešęs apie savo „BMW X5“ vagystę.

Pareigūnų laukia teismas ir gresia nelaisvė iki 7-erių metų. E.Tautavičių siūloma įkalinti 3 metams, Ž.Ukockį – 2 metams ir 6 mėnesiams, o A.Rimkui skirti 3,5 metų laisvės atėmimo bausmę. Kada nuosprendžiai bus paskelbti, dar neaišku.
Kaltinamųjų suole buvo atsidūręs ir dirbtuvių, kuriose ardyti automobiliai, savininkas, tačiau jis šį rudenį mirė, byla jo atžvilgiu nutraukta.

Baudžiamosios atsakomybės neišvengė pagrobtus automobilius iš įtariamųjų įsigijęs uždarosios akcinės bendrovės pardavėjas – konsultantas.