Automobilių vagys šiemet smarkauja

car-thief-crimeDraudimo bendrovės „PZU Lietuva“ šių metų duomenys rodo, kad automobilius ir jų dalis vagiantiems ilgapirščiams šiemet daug veiklos. Bendrovės ekspertų teigimu, vien per pirmuosius 10 šių metų mėnesių lengvųjų automobilių vagysčių iš bendrovės klientų padaugėjo 43 proc., o automobilių dalių vagys pavogė 77 proc. daugiau. Bandymų pavogti šiemet buvo dukart daugiau nei pernai.

Pasak „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus, daugiausia pavogta „Audi“ „Volkswagen“, „Toyota“ markės mašinų, detales vagys dažniausia nurankiojo nuo „BMW“ „Volkswagen“ ir „Mercedes-Benz“ automobilių, o tarp bandytų pavogti markių pirmauja „Volkswagen“.

„Vagys domisi arba labai naujų – 2011-2012 metų gamybos – automobilių dalimis, arba žvalgosi į 7-8 metų mašinų detales. Tarp bandytų pavogti daugiausiai buvo 10 metų senumo automobilių. Na, o daugiausiai pavogta 2007-2008 metų mašinų. Ilgametė patirtis rodo, kad rudenį, žiemą padaugėja ir automobilių, ir detalių vagysčių – anksčiau ateinančios sutemos suteikia daugiau drąsos vagims“, – teigė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Gytis Matiukas apgailestavo, kad kol kas nesikeičia vagysčių išaiškinimo rodiklis – tik trečdalis vagysčių yra išaiškinama. Be to, tobulėja ir vagių meistriškumas – jie gana sparčiai perpranta signalizacijų ir kitų apsaugos priemonių naujoves. Todėl didžiąją dalį vagysčių patirtų nuostolių žmonėms tenka dengti patiems, apsidraudusiems – sulaukti draudimo išmokos.

Pasak „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus, šiais metais išmokėtų žalų suma augo sparčiau nei vagysčių skaičius, mat pavagiama daugiau naujų brangių automobilių ir jų detalių.

Pagal „PZU Lietuva“ atliktos visuomenės apklausos duomenis, beveik trečdalis apklaustųjų (28 proc.) kasko draudimą renkasi būtent dėl baimės nukentėti nuo vagių.