Automobilių vaistinėlių vis dar trūksta, policija specialiai netikrina

Reikalavimui dėl naujo komplektavimo vaistinėlių automobiliuose galiojant ilgiau nei mėnesį, vaistinės iki šiol susiduria su jų trūkumu. Policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė sakė, kad policija aktyviai netikrina, ar automobiliai turi naujos komplektacijos vaistinėles, bet gali atsižvelgti į vaistinėlės tinkamumą sustabdę dėl kitų priežasčių.

BNS nuotr.

Pasak vaistininkų, nors vairuotojai gali patys susikomplektuoti naujas vaistinėles, jie dažniausiai nusprendžia pirkti jau sukomplektuotas. Didžiausi vaistinėles perkančiųjų srautai buvo birželio mėn., bet poreikis vis dar yra ir jos išperkamos gana greitai.

R. Janavičiūtė teigia, kad kol kas policija nenaudoja ir neplanuoja naudoti specialių reidų tikrinti ar vairuotojai turi naujos komplektacijos vaistinėles. Visgi vykdant kitokias patikras policininkai gali patikrinti ir vaistinėles tinkamumą.

Vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi papildyti juos 2 turniketais, skirtais gausiam kraujavimui iš galūnių sustabdyti. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas iki minėtos datos, privalu įsigyti naują.

Už turimą netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar jo neturėjimą vairuotojams taikoma administracinė atsakomybė – skiriama bauda nuo 10 iki 12 eurų.

Taip pat svarbu turėti naujosios sudėties pirmosios pagalbos rinkinį ir atliekant automobilio techninę apžiūrą. Jei vaistinėlė nėra tinkamai sukomplektuota, fiksuojamas „nedidelis trūkumas“. Tačiau transporto priemonės savininkas įpareigojamas savarankiškai nedelsiant šį trūkumą pašalinti – pakartotinai atvykti į TA stotį nereikia.

Pagal Elta inf.