Autorinės dainos festivalyje „Vėjopatis“ – naujos emocijos ir spalvos

vejopatis luotuze nauji rubaiŠiemet Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre jau tryliktus metus iš eilės atlikėjus subūrė regioninis autorinės dainos festivalis „Vėjopatis“. Jame skambėjo ne tik vietos ir aplinkinių rajonų ansamblių bei atlikėjų dainos, bet su džiaugsmingomis emocijomis savo nuveiktus darbus pristatė renginio organizatorės – salos moterų ansamblis „Luotužė“ su vadove Aušra Šlažiene.

Moterys scenoje žiūrovus pakerėjo nauju sceniniu įvaizdžiu – autentiškais rūbais, pasiūtais pagal praėjusio šimtmečio Rusnės gyventojų madą.

Projekto rezultatas – autentiški rūbai

Festivalį, kaip dera šeimininkėms, pradėjo jo iniciatorės – „Luotužės“ dainininkės. Gausiai susirinkusiems žiūrovams kolektyvo vejopatis juknaiciu vejunenarė, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė priminė šių metų Rusnės naujoves, itin svarbias kiekvienam rusniškiui ar atvykstančiam svečiui. Tai – ir garsių bičiulių M.Gandžio ir H.Kalenbacho skulptūra, naujai atgijusi Atmatos upės promenada, naujas mažųjų laivų uostas bei ansamblio „Luotužė“ narių nauji koncertiniai drabužiai.

Ansamblio vadovė A.Šlažienė sakė, kad šiuos kostiumus pasiūti padėjo su kolektyvu glaudžiai bendradarbiaujanti bendruomenė „Rusnės šeima“, gavusi finansavimą iš Žemės ūkio ministerijos koordinuojamos Nacionalinės paramos teikimo kaimo bendruomenėms programos. Ją finansuoja Europos Sąjungos „Leader“ programa.

Bendruomenė „Rusnės šeima“ dar šių metų pavasarį kartu su „Luotužės“ kolektyvu aptarė sceninio įvaizdžio idėjas ir parengė projektą „Saviveiklos kolektyvo „Luotužė“ sceninių Mažosios Lietuvos krašto stilizuotų drabužių įsigijimas“. Tam įgyvendinti gauta ES parama siekė 1 425 Eur, o bendruomenė „Rusnės šeima“ prisidėjo ir savomis lėšomis – 10 proc., tai yra 475 Eur, tad visa projekto įgyvendinimo suma siekė 1 900 Eur.   Kurti naują sceninį „Luotužės“ įvaizdį – 10 lietuvininkių rūbų komplektų – savanorišku darbu padėjo Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, rekomendavusi būdingiausius Rusnei tautinių stilizuotų kostiumų modelius.  

Atlikėjams – po salos „gėlę“

Festivalis „Vėjopatis“ tęsėsi „Luotužės“ bičiulių ir draugų – ansamblių ir atlikėjų – koncertu. Scenoje pasirodė gargždiškių folkloro ansamblis „Cyrulelis“ (vadovas Vidmantas Radavičius), moterų vokalinis ansamblis „Elegija“ (vad. Bronius Mockus), ansamblis „Viola“ iš Klaipėdos, Juknaičių „Vėjūnė“ (vad. Jūratė Šukienė), Saugų „Vakarė“ (vad. Danguolė Žilionienė), Klaipėdos „Vakaro žaros“ (vad. Janina Žemaičiūnienė), Platelių kultūros centro vokalinis ansamblis (vad. Diana Paulauskienė) ir šilutiškiams gerai žinomi kraštiečiai atlikėjai: Adas Nausėda, Žydrė Adomaitienė, Nidas Pečkys.

Nė vienas atlikėjas po savo pasirodymo nenulipo nuo scenos tuščiomis rankomis. „Luotužės“ narės kolektyvams ir dainininkams dovanojo po salos „gėlę“ – šviežiai rūkytą žuvį ar saldžių dovanėlių.