Avariją sukėlusio girto mopedo vairuotojo teismas nepasigailėjo

Girtų kelionė mopedu iki artimiausios parduotuvės nusipirkti alkoholinių gėrimų ir cigarečių baigėsi liūdnai. Kai teisės mopedo neturintis vairuoti vyras sumanė paspausti „gazą“, nesuvaldė transporto priemonės ir atsidūrė griovyje, neteko sąmonės. Nukentėjo ne tik jis, bet ir kartu į parduotuvę važiavusi moteris.

Girto ir teisės vairuoti neturinčio vyro kelionė mopedu baigėsi pakelės griovyje. Asociatyvi nuotrauka.
Vyras buvo išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Su juo kartu važiavusi moteris, taip pat apsvaigusi nuo alkoholio, rimtesnių sužalojimų išvengė. Medikai, ištyrę vairuotojo kraują, nustatė, kad etanolio koncentracija kraujyje – 3,86 promilės!

Ir nors vyras gailėjosi savo poelgio, teismas jam paskyrė 3000 eurų baudą, konfiskavo mopedą bei trejus metus uždraudė vairuoti bet kokias kelių, oro ir vandens transporto priemones.

Mopedu važinėjo mažai

Kaltinamais M. R. dėl pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir pasakojo, kad jis mopedą „Qingqi“ nusipirko prieš tris mėnesius. Pardavėjas jam davė „Motorolerio vartotojo vadovą“, o daugiau jokių dokumentų nedavė.

Pardavėjas sakė, kad mopedas yra pirktas iš parduotuvės, priregistruotas nebuvo ir valstybiniai numeriai nebuvo išimti. Perkant mopedą pirkimo – pardavimo sutarties nesudarė, nusipirkęs jo neužregistravo, nes neturėjo vairuotojo pažymėjimo. Su mopedu mažai važinėjo.

Vyras pasakojo, kad birželio 27-ąją susitiko pažįstamą, jo seserį D. P. ir visi girtavo. Pritrūkus alkoholinių gėrimų, sugalvojo nuvažiuoti jų nusipirkti į Ventės kaimo parduotuvę. Jis vairavo savo mopedą, kartu važiavo D. P. Kadangi jis buvo labai daug išgėręs, todėl neatsimena kaip įvyko eismo įvykis nei kaip buvo nugabentas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Jis žino, kad negalima vairuoto transporto priemonės esant neblaiviam ir neturint tam teisės, tai yra vairuotojo pažymėjimo. Dėl tokio savo poelgio vyras gailėjosi.

Šventė vestuvių metines

Mopedu taip pat važiavusi liudytoja D. P. parodė, birželio 26-ąją su vyru atvažiavo pas savo mamą, gyvenančią Ventės k., atšvęsti savo vestuvių metinių. Šventė kartu su vyru ir broliu. Kitos dienos rytą namuose pas mamą ji pamatė nepažįstamą vyriškį, kurio vardas M. Jie visi bendravo ir girtavo, o vėliau nutarė važiuoti į parduotuvę, nes pasibaigė cigaretės ir alkoholiniai gėrimai.

Kadangi nė vienas neturėjo grynųjų pinigų, ji, nenorėdama duoti savo banko kortelės, nutarė su M. pati važiuoti mopedu iki parduotuvės Ventės kaime. Mopedą vairavo M. Grįžtant mopedo vairuotojas paspaudė „gazą“, pradėjo sukti vairą ir kas vyko toliau ji nebeatsimena, nes buvo praradusi sąmonę.
Atgavusi sąmonę moteris gulėjo griovyje, po to pradėjo šliaužti link kelio. Prišliaužė prie mopedo vairuotojo, kuris gulėjo ant kelio, pajudino jo pirštus. Šalia buvusi moteris jai liepė neliesti gulinčiojo. Netrukus atvažiavo greitoji medicinos pagalba, kuri išsivežė vairuotoją. Po kurio laiko atvyko antras medikų ekipažas, kuris ją apžiūrėjo ir išsivežė į Šilutės ligoninę.

Po medikų apžiūros D. P. buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Ji mopedo vairuotojui pretenzijų neturėjo, nes pati savo noru važiavo kartu su juo, tad ir civilinio ieškinio nereiškė.

Skyrė baudą ir uždraudė vairuoti

M. R. atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir gailėjosi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Teismas nusprendė M. R. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje ir paskirti 3000 Eur dydžio baudą. Taip pat, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 67 straipsniu, M. R. skirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausti jam vairuoti kelių, oro ir vandens transporto priemones 3 metus, šį terminą skaičiuojant nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Teismas taip pat nusprendė konfiskuoti M. R. mopedą „Qingqi“ valstybės nuosavybėn.