Avarija Žemaitkiemyje (papildyta). Pareigūnai ragina gyventojus kelyje elgtis atsakingai ir rūpintis savo saugumu

ZAL 7592Neatsakingas elgesys kelyje savaitgalį liūdnai baigėsi trejetui Šilutės rajono gyventojų. Kaip įtariama saugaus greičio nepasirinkęs 23 metų vairuotojas Usėnų kaimo (Šilutės r.) ribose nesuvaldė automobilio „BMW 302“, išvažiavo į priešingą eismo juostą ir vertėsi. Pirminiais duomenimis nė vienas iš automobiliu važiavusių jaunuolių (keleivių amžius 15 ir 16 metų) nesegėjo saugos diržų.

Avarija įvyko apie 23 val. 15 min. naktį iš šeštadienio iš sekmadienį Žemaitkiemio gyvenvietės ribose.
 
ZAL 7601Pasak Tauragės aps. VPK Kelių policijos skyriaus viršininko Kęstučio Lukošiaus tikėtina, kad automobilio vairuotojas nesuvaldė automobilio dėl gerokai per didelio važiavimo greičio.

Pirminiais duomenimis, automobilio vairuotojas, 24 metų Usėnų gyventojas E. V., prieš eismo įvykį pasisiūlė parvežti į namus pakelėje ėjusią merginą.

Paauglei įsėdus, vairuotojas pademonstravo automobilio greitį, tačiau šis ėmė slysti skersas.

Kelio vingyje automobilis apie šimtą metrų lėkė priešinga eismo juosta. Po to nevaldomas automobilis nuvažiavo į griovį ir kelis kartus vertėsi kūlvirsčiais.

Triukšmą išgirdę vietos gyventojai atbėgę prie automobilio šalikelėje rado vairuotoją, paauglį ir merginą. Vairuotojas ir jaunas keleivis iš automobilio išlėkė per langus. Besiverčiant automobiliui mergina iškrito per stoglangį.

Nedelsiant buvo iškviestos pagalbos tarnybos. Į avarijos vietą atskubėję trys greitosios pagalbos brigados rado tik du sužalotus nepilnamečius, vairuotojas buvo pasišalinęs.

Jis po kurio laiko surastas už kelių šimtų metrų sėdintis šalikelėje.

Policijos pareigūnams pūsti į alkoholio matuoklį atsisakęs vairuotojas nuvežtas į ligoninę, kur paimtas kraujas girtumui nustatyti.

Automobilyje rasti tušti degtinės ir alaus buteliai.

Negana to automobiliu asmenys važiavo neprisisegę saugos diržais.

Pasak pareigūno, tai lėmė, kad jaunuoliai avarijos metu patyrė stiprius sužalojimus. Pareigūnas atkreipia dėmesį, kad saugos diržų nesegantys vairuotojai ir keleiviai ne tik rizikuoja savo gyvybe ir sveikata, už tokį pažeidimą gresia ir bauda nuo 100 iki 200 litų. Pakartotinai įvykdžius minėtą pažeidimą gresia bauda nuo 200 iki 300 litų arba teisės vairuoti atėmimas vienam mėnesiui.

Siekdami, kad panašių eismo nelaimių keliuose būtų kuo mažiau Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai stiprina Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolę.

Šią savaitę ne tik Šilutėje, bet ir Tauragėje, Šilalėje bei Pagėgiuose bus vykdomos net trys prevencinės priemonės: patikrinimų metu bus fiksuojami visi KET pažeidimai, tačiau daugiausia pareigūnų dėmesio šįkart bus skiriama diržų ir kitų saugos priemonių transporto priemonėse nenaudojantiems eismo dalyviams, taip pat greičio mėgėjams bei neblaiviems vairuotojams. Kaip efektyviai drausminti Kelių eismo taisyklių nesilaikančius ir atsakomybe keliuose nepasižyminčius vairuotojus šią savaitę už eismo saugumą atsakingi Tauragės aps. VPK pareigūnai svarstyti rinksis būtent šiai temai skirtame posėdyje.

Pareigūnai ragina ir gyventojus nebūti abejingiems eismo saugumui ir apie pastebėtus itin pavojingo ar chuliganiško vairavimo atvejus, neblaivius asmenis prie vairo, taip pat kitus KET pažeidimus informuoti policiją tel. (8 446) 20 270 arba 112.