Avarijų ir kontrabandos rajone – mažiau

DSC 0102Šilutės rajone pernai įvyko mažiau įskaitinių eismo įvykių nei 2014 metais, jų metu ir žuvusių bei sužalotų žmonių buvo mažiau.

Policijos komisariato pareigūnams pernai taip pat teko tirti ir mažiau nusikalstamų veikų, susijusių su akcizinių prekių bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų gabenimu ir laikymu.

Tokie ir kiti faktai pateikti Policijos komisariato 2015 metų veiklos ataskaitoje.

Mažėja avarijų ir sužeistųjų

2014 m. Šilutės rajono keliuose buvo užregistruotos 47 įskaitinės eismo nelaimės, tuo tarpu pernai – penkiomis mažiau. Palyginimui – 2013 m. įskaitinių eismo įvykių buvo net 71.

2013 m. tokiuose eismo įvykiuose žuvo 8, užpernai – 4, o pernai 3 žmonės: po vieną vairuotoją, dviratininką ir pėstįjį. Atitinkamai pastaraisiais metais mažėjo ir sužeistųjų skaičiai: 88, 60 ir 46.

Šių metų sausis irgi nuteikia viltingai; per mėnesį užregistruotas tik vienas įskaitinis įvykis, jo metu vienas žmogus sužalotas.

Šilutės r. PK laikinai vadovaujantis Alvydas Balandis sakė, kad pagrindinės nelaimių keliuose ir gatvėse priežastys išlieka tos pačios: saugaus greičio nepasirinkimas, nesaugus lenkimas, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas, pėsčiųjų eismo dalyvių daromi pažeidimai ir važiavimo per sankryžas pažeidimai.

PK laikinojo viršininko nuomone, prie eismo nelaimių mažėjimo prisideda ir įvairios policijos organizuojamos priemonės – neblaivių vairuotojų kontrolė, greičio matavimas, be abejo – švietimas mokyklose ir prevencinės akcijos suaugusiesiems. „Žinoma, ir mūsų žmonės tampa vis sąmoningesni“, – mano A.Balandis.

Bus baudžiami ir įžūlūs pėstieji

A.Balandis primena, kad nuo balandžio 1 dienos nebetenka galios iki šiol galiojęs Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, jo vietoje galios Nusižengimų kodeksas. Viena pagrindinių naujojo kodekso naujovių – administracine tvarka bus baudžiami tik nesunkiai – iki 1,50 promilių – apgirtę vairuotojai. Sunkesnis girtumas bus vertinamas jau pagal Baudžiamąjį kodeksą, o tai reiškia, kad neblaivus prie vairo sėdęs žmogus gali būti nubaustas ir realia laisvės atėmimo bausme.

Numatomos ir griežtesnės baudos lenkimo taisykles pažeidusiems vairuotojams. Pasak A.Balandžio, tai gerai, nes avarijos, kurios įvyksta dėl lenkimo taisyklių nesilaikymo, paprastai turi ypač skaudžias, o labai dažnai – ir tragiškas pasekmes.

Pareigūnai nežada užmiršti ir pėsčiųjų, kurie, anot PK viršininko, mūsų mieste yra ypač nedrausmingi. Neretai įžūliu elgesiu jie pribloškia ir pačius pareigūnus. Būta atvejų, kai šiems važiuojant tarnybiniais automobiliais, pėstieji prieš pat nosį neria per gatvę arba degant draudžiantiems šviesoforo signalams eina per sankryžą, net nekreipdami dėmesio į pėsčiųjų perėjas.

„Tokius ateityje tikrai bausime griežtai“, – pažadėjo A.Balandis.

Kontroliuojami bus ir vairuotojai – ir greičio, ir girtų vairuotojų kontrolės nemažės nei miesto gatvėse, nei užmiesčio keliuose, patikrinimų žadama įvairiu paros metu.

Mažėja ir kontrabandos

Rajone pernai užfiksuotos 3 nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, o ištirti 4 tokie atvejai (vienas – pernykštis). Šiuo požiūriu šilutiškiai pareigūnai eina lygia greta su visos šalies rodikliais – šios srities išaiškinamumo vidurkis siekia 80 proc.

2014 m. Šilutės r. PK pareigūnai, kovojantys su akcizinių prekių gabenimo ir laikymo pažeidėjais, buvo paėmę 16 341 pakelį kitų valstybių akcizo ženklais pažymėtų cigarečių. Pernai šis skaičius gerokai sumažėjo – iki 7 284 pakelių.

Daugiausia į mūsų rajoną patenka Baltarusijos banderolėmis pažymėtų kontrabandinių cigarečių – tokių pernai buvo aptikta 6 326 pakeliai.

Mažiau rasta ir kontrabandinio alkoholio: 2014 m. – 972,24 litro, pernai – 789,54 litro.

Sumažėjo ir nelegalaus naftos produktų įvežimo atvejų: užpernai tokių produktų konfiskuota 505 litrai, o pernai – 390 litrų.