Avarijų keliuose – kaip prieš karantiną

Nepaisant buvusių judėjimo apribojimų šalyje avarijų keliuose daugėja. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad žalų skaičius keliuose jau perkopė 1000 per savaitę ir siekia tokį lygį, kaip ir prieš pandemiją praėjusių metų kovą.

Car crash accident on street with damaged automobiles after collision

Per savaitę už žalas jau išmokama daugiau nei 1 milijonas 330 tūkst. eurų.

„2020 metų kovą skaičiavome 3 kartus sumažėjusius žalų rodiklius – turėjome apie 400 žalų per savaitę, tačiau tai netruko ilgai. Eismo intensyvumas žymiai kritęs buvo tik mėnesį, vėliau rodikliai ėmė kilti. Lygindami šių ir praėjusių metų pavasarį skirtumą matome mažą: 2020 m. kovo pirmosiomis savaitėmis fiksavome 2441 žalą, o dabar turime jau 2572“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas Artūras Juodeikis.

Bendrovės duomenys rodo, kad didžiausias judėjimas ir avarijų kiekis fiksuojamas Vilniaus mieste, Klaipėdos mieste ir Kauno rajone. Pernai kovo pradžioje žalų skaičius Vilniuje siekė 369 per savaitę, šiemet – 371 nelaimingą atsitikimą. Klaipėdoje praėjusią savaitę fiksuotos 83 žalos per savaitę, o pernai – 71. Kauno r. 2020 metų kovą fiksuotos 45 žalos per savaitę, o praėjusią savaitę – 50.
Taip galėjo nutikti dėl keleto priežasčių. Negalėdami keliauti tarp savivaldybių, gyventojai aktyviai juda miestuose: sugalvoja veiklų savo savivaldybių ribose, taip pat pradėjo veikti dar daugiau prekybos vietų, buvo atvertos mokyklų durys pradinukams.

A. Juodeikis pastebi, kad išmokėtos sumos žaloms taip pat grįžta į lygį prieš pandemiją, o kovo pirmąją savaitę sumų dydžiu net lenkė prieš metus buvusią kovo pradžią. Pernai, savaitę prieš paskelbiant karantiną, žalų suma siekė 1 milijoną 120 tūkst. eurų, o tą pačią savaitę šiemet daugiau nei 1 milijoną 330 tūkst. eurų.

Žvelgiant į rajonuose skirtas sumas transporto žaloms, jos šiemet taip pat jau grįžo į ankstesnį lygį.
„Vilniuje šiemet kovo pirmą savaitę išmokėta daugiau nei 330 tūkst. eurų suma, pernai tuo pačiu laikotarpiu už žalas mokėjome kiek daugiau nei 310 tūkst. eurų. Klaipėdoje taip pat matomas nežymus augimas. Žiūrint į tą pačią savaitę kovo pradžioje – pernai už žalas išmokėta beveik 67 tūkst. eurų, o šiemet – kiek daugiau nei 72 tūkst. eurų“, – sakė A. Juodeikis.