„Ąžuoliukui“ linkėta sulaukti dar daug giliukų

azuoliukas himna dainuojaApie 1000 į mokyklas išleistų vaikų – tokį kraitį jau sukrovė Šilutės vaikų lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“, švenčiantis 30-ties metų sukaktį.

Visus tuos metus įstaigai ir jos pedagogėms vadovaujančios direktorės Irutės LEKAVIČIENĖS žodžiais tariant, „joms taip lemta: sutikti mažus, prisirišti prie jų ir pamilti, užauginti vaikystės sparnus ir paspaudus rankas išsiskirti…“

Penktadienį ši mažųjų kalvė sulaukė garbių svečių, priiminėjo sveikinimus, šoko ir dainavo kartu su Kapitonu Flintu ir Giliuku, o visai bendruomenei pasižadėjo išauginti dar daug giliukų kartų.   

Įstaiga tapo išskirtine

Direktorė I.Lekavičienė svečius veda prie įstaigos koridoriuje „augančio“ ąžuolo ir rodo ant jo šakų kabančias giles. Kiekviena jų – vienerių metų laida. Solidžiausia – 1997-ųjų, kuomet į mokyklas išleista 60 mažųjų šilutiškių. Kitais metais ugdytos mažesnės grupės, o pernai su šiuo darželiu atsisveikino 27 vaikai.

Beje – įdomus sutapimas – šiemet „Ąžuoliuką“ lanko 141 mažylis, tad pajuokaujame, jog jų čia – lyg Seime. Savo širdžių šilumą jiems kasdien dalija 45 pedagogės ir jų padėjėjos. Anot direktorės, „geriausiais“ metais, kai įstaigoje veikė ir globos grupės, darbuotojų būdavo apie septynias dešimtis. Tokių grupių darželyje nebeliko prieš porą metų. „Derlingiausi“ metai buvo bene 1985-ieji, kai darželio duris iš viso varstė 312 mažųjų.
azuoliukas koleges
„Ąžuoliukas“ buvo septintoji mažųjų ugdymo įstaiga mūsų mieste, beveik nuo pirmųjų gyvavimo metų tapusi dar ir išskirtine. Štai 1989-aisiais čia įkurtos 2 grupės vaikams su regos sutrikimais, dar po 3 metų – tiek pat grupių pradėjo priimti negalią turinčius vaikučius.

Netrukus čia jau buvo priimami našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, atidaromos globos grupės, socialinės globos skyriai. Čia paguodą ir užuovėją rado ir ne viena smurtą namuose patyrusi moteris su vaikais.

Pasak I.Lekavičienės, per tuos metus požiūris į neįgalius vaikus keitėsi, jie tapo lygiaverčiais ugdymo proceso dalyviais. Pedagogės moko juos ne tik būtiniausių socialinių įgūdžių, bet ir būti drauge su kitais, dalintis savo individualumu sprendžiant įvairias gyvenimiškas situacijas.

Visų vaikų sveikatos saugojimas ir stiprinimas – vienas šios įstaigos prioritetų. Čia veikia iniciatyvinė sveikos gyvensenos ugdymo grupė, organizuojanti sporto renginius, teminės sveikatinimo savaitės nuolat vyksta grupėse, organizuojami sveikatinančios korekcinės mankštos užsiėmimai, vykdomas tęstinis projektas „Sveikatos versmelė“, dalyvaujama įvairiose programose.  

I.Lekavičienė – „Ąžuoliuko“ krikštamotė

Kolektyvą su jubiliejumi, o pedagoges – dar ir Mokytojo dienos proga sveikinusi rajono merė Daiva Žebelienė – irgi yra buvusi šio kolektyvo narė. Todėl rajono vadovė sakė, kad jai atvėrus duris grįžo prisiminimai apie čia praleistus metus. Kolektyvo lyderei – I.Lekavičienei merė įteikė padėką už ilgametį nuoširdų darbą.

Beje, I.Lekavičienė yra ne tik ilgametė šios įstaigos vadovė, bet ir jos… krikštamotė – būtent ji prieš 3 dešimtmečius sugalvojo jai pavadinimą.

Pati direktorė tądien nuoširdžiai dėkojo visoms savo kolektyvo narėms – švelnioms, kantrioms, mažyliams mamas atstojančioms moterims.

azuoliukas vaikaiLinkėta sulaukti daugybės giliukų

Pradžią prisimindamos nuo pat įstaigos atidarymo, dirbančios pedagogės sako, jog ji buvo nelengva. Joms, atėjusioms dirbti dar į dažais kvepiančią įstaigą, teko ir langus valyti, ir baldus rinkti, ir pasakas kurti, žaislus, ugdymo priemones gaminti, nes materialinė bazė buvo daug skurdesnė nei dabar. Ne kartą ir ne du pagalbon kviesti ir vaikų tėvai, nes visos savo įstaigą norėjo matyti kuo gražesnę, jos aplinką – kuo jaukesnę. Kartu su vaikais čia sodinti medeliai ir krūmai, kurie dabar jau dideli ir džiugina visų akis, karštą vasarą teikia pavėsį.  

„Ąžuoliuko“ pedagogės bendradarbiauja su Gargždų, Palangos, Kelmės, o nuo šių metų – dar ir Sovetsko vaikų ugdymo įstaigomis. Šiemet darželio kolektyvas pripažintas rajono švietimo įstaigų konkurso „Kalėdų belaukiant“ laureatu.

Ruošdamiesi šventei mažieji „ąžuoliukai“ ilgai repetavo šventinę programėlę, visą savaitę piešė ir gamino tortus, kartu su tėveliais rašė savo antriesiems namams linkėjimus ant ąžuolo lapų. Kad darželis būtų tvirtas ir gyvuotų dar 100 metų, sulauktų daugybės giliukų, kad į jį ateitų kuo daugiau vaikų, o atėjusieji ne verktų, bet garsiai juoktųsi – tokie linkėjimai iš mažų širdelių penktadienį išsakyti „Ąžuoliukui“.