Baigėsi rudeninė paukščių migracija

Pauksiu migracijaGamtininkai pastebi, kad, nepaisydama šiltų ir švelnių orų, gamta jau ruošiasi žiemai. Visą rudenį aktyviai skridę paukščiai nurimo – jų rudeninė migracija baigėsi.

Lietuvoje registruotos 385 paukščių rūšys. Daugelio rūšių paukščiai mūsų šalyje nežiemoja. Rudeninė paukščių migracija prasideda rugpjūtį, intensyviausia ji rugsėjį ir pirmąją spalio pusę. Kiekvieną rudenį migracija yra unikali, mat skrenda skirtingų rūšių paukščiai, skiriasi jų elgesys. Pavyzdžiui, šiemet dėl užsitęsusios sausros praskrendančios žąsys, gulbės ir antys iš šiaurės per Lietuvą lėkė nenusileisdamos. Jų migracija prasidėjo gana anksti – Žuvinto biosferos rezervate pirmosios baltakaktės žąsys stebėtos rugsėjo 12 dieną, nors paprastai jos pasirodo apie rugsėjo 25-ąją.

Šiųmetė paukščių migracija buvo labai ištęsta, paukščiai skrido ne tik įprastu migracijos keliu pajūriu, bet ir per visą Lietuvą. Gali būti, kad dėl to Ventės rago ornitologinėje stotyje nebuvo sulaukta planuoto sparnuočių antplūdžio. Iki šiol šiemet čia sužieduota daugiau kaip 81 tūkst. paukščių.

Spalio pabaigoje pasirodė iš šiaurės atskridę svirbeliai, tūbuotieji suopiai, padaugėjo javinių lingių. Šių paukščių stebėjimai patvirtina, kad rudens migracija baigiasi ir pas mus lieka tik tie paukščiai, kurie Lietuvoje praleis žiemą.