Baigėsi vasara: kaip atostogavo Šilutės politikai

 

AP SEPUTISŠilutės savivaldybės politikai rugsėjo 17 dieną, antradienį, pradeda konkrečią veiklą – jiems jau suplanuoti Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, rengiami sprendimų projektai. Kaip įprasta, rugpjūčio mėnuo yra vadinamas Savivaldybės politikų atostogų mėnesiu. Dažnas iš jų tą patį mėnesį turi atostogų laiką ir savo asmeniniame gyvenime. Politikai – taip pat žmonės, jie irgi turi asmeninius pomėgius, kurie visai neprivalo būti susiję su politika ar darbu.Kaip leido savo atostogas ir kokius pomėgius turi Šilutės savivaldybės politikai, pabandė sužinoti ir „Šilutės naujienos“.

Vytautas LAURINAITIS, Savivaldybės meras, partija „Tvarka ir teisingumas“:

Šių metų vasara buvo tikrai nuostabi. Visi kas norėjo, galėjo atrasti atostogoms tinkamą laiką ir pailsėti. Gaila, bet man šią vasarą atostogauti pavyko nedaug: tris kartus po 2 – 3 dienas. Tokio trumpalaikio poilsio  metu nedaug ką sugalvosi, kaip įdomiau ilsėtis ir pramogauti. 

Galiu pasidžiaugti tik viena kelione laivu į Nidą. Laivą užsakiau tokį, kad tilptų ir būrelis giminaičių. Tokią kelionę į Nidą organizuoju jau nebe pirmus metus, todėl kelionės tikslas visiems aiškus – gražiai pabendrauti, maudytis jūroje ir pasivolioti pajūrio smėlyje.
Mano didžiausias pomėgis yra pabūti gamtoje, pasivaikščioti po mišką. Šeima turi 25 ha miško sklypą, jame yra ir tvenkinys, ir stoginė, kad pasislėpti nuo prasto oro. Todėl kai tik yra laisvo laiko, važiuoju apžiūrėti augančių medelių, pasiklausyti paukščių.

Sigitas ŠEPUTIS, Savivaldybės mero pavaduotojas, Lietuvos socialdemokratų partija:

Atostogauti mėgstu, nors dažnai tenka metines atostogas karpyti į kelias dalis. Ne paslaptis, kad mėgstu keliones ir į šiltuosius kraštus, kur daug saulės, sūri jūra ir nerūpestingas poilsis. 

Daug metų esu susižavėjęs laivininkyste – plaukiojimu jachta. Tad nemažai savaitgalių su draugais praleidžiu tvarkant jachtą ar plaukiojant ja po Kuršių marias.

Šiemet vieną savaitę atostogų su jachtos komanda praleidau plaukiodamas Gdansko įlankoje Lenkijoje. Kelionė prasidėjo nuo Mingės kaimo, kur yra mūsų jachtos laikymo vieta, toliau plaukėme Kuršių mariomis, Baltijos jūra iki Helio uosto. O vėliau plaukėme į Gdansko įlanką, Pucko, Sopoto ir kitus jos uostus.

Tokiose kelionėse man džiugu pamatyti ne tik miestus, esančius ant jūros ar marių pakrančių, bet ir apžiūrėti tokių uostų konstrukcijas bei įrangą. O apie bendravimo su gerais draugais kelionėje malonumą tiesiog sunku papasakoti.

Antanas MARTINKUS, verslininkas, Lietuvos socialdemokratų partija:

– Vasara man tikrai ne poilsio metas. Kaip čia kur nors išvažiuosi pailsėti, kai visi savaitgaliai užimti verslo renginiais. Vadovauju Švėkšnos „Viesulo“ kavinei bei dvaro parke esančioje „Genovaitės“ viloje vykstantiems renginiams.

Padaryta daug darbo, sunku ką nors keisti savo gyvenime. Todėl mano atostogos – tai kokios nors išvykos su Savivaldybės politikų grupėmis.

Didžiausias pomėgis – žiemos vakarai su knyga rankoje. Mėgstu paskaityti klasikos kūrinius. Esu medžiotojas, dažniausiai medžioju šernus, smulkesnių gyvūnų šaudyti nemėgstu.

Mėgstu bendravimą su savo dukromis Liepa ir Skaiste, tikiuosi sulaukti ir vaikaičių.

Audrius ENDZINAS, verslininkas, Lietuvos liberalų sąjūdis:

– Deja, mūsų Energetikos objektų statybos bendrovei vasarą kaip tik daugiau darbo. Todėl vasaros metu atostogų neturiu. Atostogaujame kitu metų laiku. Šiemet atostogavau žiemą, tad mano atostogos buvo savaitės kelionė po Lietuvos slidinėjimo trasas. Slidinėjau Šilalėje, Klaipėdos rajone, Vilniuje, Ignalinoje. Tuo pat metu lankiau ir savo draugus bei gimines. Tad galiu pasakyti, kad buvo puikus atostogų turas.

Jau metai, kaip atradau naują pomėgį – vaikščioti šiaurietišku ėjimu. Tai tikrai padeda tausoti sveikatą, o džiugina ir tas faktas, kad draugai jau pastebi nukritusius kilogramus. Senas pomėgis ir važinėti dviračiu.

Edvardas JURJONAS, verslininkas, VVG „Už žmonių valdžią“:

– Savo atostogas dalinu į tris dalis. Vasarą dvi savaites iki rugpjūčio vidurio renku vaistažoles. Esu gerbėjas žalios ir fermentuotos gauromečio arbatos, tad šiemet rinkau šią arbatžolę mūsų krašte.

Jau svajoju apie 14 -tą kelionę per 6 metus į Kaukazo kalnus. Nesu sportininkas ir į kalnų viršūnes nelaipioju, tačiau savaitę pasivaikščioti po Kaukazo kalnų perėjas yra puiku. Labai nuoširdūs žmonės, nakvynės vienuolynuose, pas kalnų žmones. Kartą yra tekę prašyti nakvynės policijos nuovadoje. Ir viskas gerai, kalnų žmonėms nakvynės prašytojas yra Dievo siųstas žmogus.

Šiaip mėgstu važinėti motociklu, dalyvauju motociklininkų klubo veikloje.

Steponas KAZLAUSKAS, verslininkas, partija „Tvarka ir teisingumas“:

– Kiekvienais metais atostogauti važiuoju į šiltus kraštus bent porą kartų. Tačiau šiemet atostogų ir kelionės dar neturėjau. Darbai buvo užspaudę taip, kad tik sukau galvą kaip išspręsti problemas. Tačiau dabar jau pradedu tikėti, kad dar šiemet spėsiu bent kartą iškeliauti. Kur atostogausiu, tegu rūpinasi žmona.

Mėgstu plaukioti laivu, slidinėti vandens pačiūžomis. Anksčiau mėgau žaisti ledo ritulį, tačiau dabar šį sportą palikau, nebegaliu varžytis su daug jaunesniais ir stipresniais varžovais.

Zigmantas MERLIŪNAS, vadybininkas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai:

– Kelerius metus apsiėjau be atostogų. Praėjusių metų vasarą susituokiau, šiemet laukiame atskrendančių gandrų. Taigi atostogomis galime vadinti ilguosius savaitgalius. Tačiau neabejoju, kad ir jos kada nors ateis į mūsų kiemą.

Pomėgiai mano paprasti – mėgstu vaikščioti su šunimi ir sportuoti. Dabar atsirado dar vienas pomėgis, kuris suvalgo daugiausiai laiko – politika.

Daiva PLIKŠNIENĖ, kaimo turizmo sodybos šeimininkė, Lietuvos liberalų sąjūdis:

– Šiemet dar niekur neatostogavau. Gyvenu ir dirbu kaimo turizmo sodyboje ir turėjau svečių iš visos Lietuvos. Tad galiu sakyti, jog man nereikia niekur važiuoti.

Turiu pomėgį skaityti knygas ir vaikščioti po 10 – 20 km. Skaitau viską, iškyrus meilės romanus. Neseniai perskaičiau (jau antrą kartą) mūsų krašto istorinę knygą „Kuršių marių žvejų burvalčių vėtrungės“.

Mėgstu pati vaikščioti ir oganizuoti vaikštynes, į jas įtraukti ir kitus. Todėl esu nuolatinė dalyvė vaikštynėse po mūsų kraštą.

Ričardas STONKUS, žuvininkystės darbuotojas, Lietuvos socialdemokratų darbo partija:

– Atostogų, kad tik pramogauti, neplanuoju. Neseniai su darbo kolektyvu važiavau į Lvovą. Mano laisvalaikis dažniausiai susietas su žvejyba. Mano žvejybos tikslas – trofėjinės žuvys, kurios sveria ne mažiau nei 5 kg. Šiemet, galiu sakyti, pasisekė – pagavau 10 kg svorio amūrą.

Namuose, Stubrių kaime turiu du tvenkinius, kuriuose auginu žuvis. Šiemet turiu daug darbo, nes vėlokai neršė karpiai, ir dabar turiu rūpestį, kaip skubiai iki žiemos praauginti mailių. Todėl per dieną po kelis kart tenka važiuoti prie tvenkinių, kad juos pamaitinti.

Žygimantas KURLIANSKAS, projektų vadovas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai:

– Kad ir kaip mėgstu atostogas, tačiau šiemet jų neturėjau. Tik ankstyvą pavasarį persikėliau gyventi iš Kauno į Klaipėdą, o čia naujas darbas ir veiklos. Todėl teks pabūti be vasaros atostogų.

Rugpjūčio mėnesį teko kartu su bičiuliais organizuoti bendrapartiečių vasaros stovyklą, tai buvo tikra pramoga. Stovykla surengta Švėkšnoje ir joje nuolat buvo nuo 50 iki 80 žmonių. Pomėgiai, kaip ir pas standartinį lietuvį – sportas, mėgstu žaisti krepšinį, tinklinį.

Alina URBONIENĖ, pedagogė, partija „Tvarka ir teisingumas“:

Galiu sakyti, kad šiemet atostogavau namuose, be kelionių į užsienį. Savaitę ilsėjausi Nidoje. Taigi keliavau laivu iš Šilutės uosto. Poilsis buvo puikus. Nidoje buvome išsinuomavę butą, tad gyvenome kaip namuose. Geras oras, šaltoka jūra, daug saulės.

Mėgstu megzti. Šiuo metu mezgu tautinio kostiumo kojines. Mūsų mokykloje yra šokių kolektyvas „Žiburėlis“, ko gero, jau visi jo šokėjai bus su mano megztomis kojinėmis.

Anksčiau labai mėgau skaityti knygas, bet dabar turiu prisipažinti, kad porą metų neberandu joms laiko.