Baigiami dalyti rajono Tarybos postai

DSC 0199 copyPraėjusią savaitę rajono Tarybos komitetuose buvo išrinkti nauji pirmininkai. Ekonomikos ir finansų komiteto nariu pirmininku tapo judėjimo TAIP Šilutėje lyderis, Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Arvydas Jakas.

Trečiadienį ir ketvirtadienį buvo išrinkti Kaimo ir teritorijų bei Socialinių reikalų komitetų pirmininkai. Jais tapo socialdemokratas, visuomeninis rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei rajono Tarybos narys, liberalcentristas Algirdas Gečas.

Valdžią praradę politikai nemaištavo

Renkant minėtų komitetų pirmininkus nuo valdžios nušalintų partijų – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, partijos Tvarka ir teisingumas, Darbo partijos – politikai visai nebesipriešino. Už pasiūlytus naujus pirmininkus A.Balčytį ir A.Gečą balsavo absoliuti dauguma. Tokią besąlyginę kapituliaciją galima paaiškinti tik faktu, kad naujoji valdančioji dauguma turi aiškią balsų persvarą. Pavyzdžiui, Socialinių reikalų komitete naujosios valdančiosios koalicijos narių yra net trimis daugiau.

Socialinių reikalų komiteto narė Stasė Skutulienė nuo pat valdančiosios koalicijos perversmų pradžios dar nedalyvauja Tarybos ir komitetų posėdžiuose – nematė net savo, kaip mero pavaduotojos, atstatydinimo. Buvusi vicemerė jau ilgiau nei mėnesį serga.

Kaimo ir teritorijų komiteto pirmininkas A.Balčytis komiteto posėdžio metu demonstravo naujas griežtesnes posėdžio vedimo manieras. Jo nuomone, į komiteto posėdį politikai turi ateiti jau įsigilinę į klausimo esmę ir iš anksto paruošę klausimus administracijai. Kitaip jie nesuspės dirbti komitete.

Komiteto pirmininko pareigas socialdemokratas A.Balčytis perėmė iš buvusio savo partiečio Darijaus Pundžiaus, kuris savo politinę karjerą individualiai nusprendė tęsti Darbo partijoje.

Socialinių reikalų komiteto pirmininkas A.Gečas pareigas perėmė iš valstiečių – žaliųjų politiko Juozo Sauspreškio. Postų pasikeitimas įvyko net su simbolinės dovanėlės įteikimu. Pirmininko pareigas praradęs J.Sauspreškis iš naujojo komiteto pirmininko dovanų gavo Šilutės ledo ritulinininkų komandos fotografiją.

Kaip ir anksčiau, šio komiteto politikai visus klausimus sprendė be aštresnių diskusijų ir visus klausimus palaikė absoliučia balsų dauguma.

Opozicija dar neprisistatė

Dar liko nepaskirtas Kontrolės komiteto pirmininkas. Jam anksčiau vadovavo A.Balčytis, kuris, tapęs valdančiosios koalicijos nariu, iš karto atsisakė komiteto pirmininko pareigų. Šiam komitetui turi vadovauti opozicijos politikas.

Pirmąjį Kontrolės komiteto posėdį po valdžios perversmo vedė valstietė – žalioji Genovaitė Kimbrienė.

Dar oficialiai nepaskelbta, bet artimiausiame Tarybos posėdyje ketinama įvardinti rajono Tarybos naujos opozicijos narius ir jų lyderį.

Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje darbietis Saulius Stankevičius minėjo, kad opozicijos lyderiu taps postą praradęs rajono meras Virgilijus Pozingis. Ko gero, į Kontrolės komiteto pirmininko postą naujoji opozicija siūlys V.Pozingį.

Galima prisiminti, kad buvusi valdančioji dauguma Kontrolės komiteto pirmininku neleido būti Šarūnui Laužikui, ilgai vilkino sprendimą į tas pareigas paskirti A.Jaką.

Silutes naujienu LOGO