Baigiasi miesto centre „įšaldytų“ automobilių era

stovejimas gatvese„Šilutės naujienose“ jau rašėme, kad rajono Saugaus eismo komisijoje svarstytas klausimas dėl riboto stovėjimo laiko automobiliams nustatymo miesto centrinėje gatvėje.

Komisijos nariai prieš porą mėnesių klausė šilutiškių nuomonės šiuo klausimu ir beveik visų atsiliepusiųjų ji buvo palanki: miestiečiai mano, kad jau laikas pasekti kitų miestų pavyzdžiu ir stovėjimą miesto centre apriboti iki poros valandų.

Toks sprendimas jau priimtas, o vairuotojams belieka atidžiai stebėti, kokio ženklo galiojimo zonoje jie palieka savo mašiną.

Skaitytojai ragino pasižvalgyti plačiau

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas informavo, kad į informaciją apie galimą stovėjimo laiko apribojimą atsiliepę šilutiškiai priešiškų nuomonių beveik nepareiškė.

Straipsnį perskaitę internautai pareiškė įvairių nuomonių dėl eismo optimizavimo mūsų mieste. Būta siūlymų atidaryti pravažiavimą iš Birutės gatvės į Parko gatvę, nes tuomet sumažėtų transporto srautas ryto metu. Siūlyta atidaryti geležinkelio pervažą ties „Draugystės“ ir „Poilsio“ sodais, taip pat – pastatyti stovėti rytais draudžiantį ženklą Darbininkų gatvėje.

Kitų nuomone, užkimšto centro problema greit išsispręstų pastačius parkomatus: taip dar ir miesto biudžetas būtų papildytas, ir automobilių centre sumažėtų.

Skaitytojai informavo ir apie netvarką gatvėse: „Kai kurios mašinos miesto centre nejudinamos pusę metų, dvi stovi prie bibliotekos – „Pamario taksi“ automobiliai su nuleistomis padangomis. Tai gadina miesto vaizdą“, – rašo skaitytojas.
Buvo ir besipiktinančių, kad Saugaus eismo komisija rūpinasi tik miesto gatvėmis, o nemato, kad kaimuose yra labai daug neasfaltuotų kelių, šalia kurių gyvenantys žmonės „turi gerti dulkes“. „Atvažiuokite į Lankupių kaimą, čia vasarą neįmanoma gyventi. Būtų laikas tai pamatyti“, – kvietė lankupiškis.

Vairuotojas privalės palikti informaciją

Tačiau Saugaus eismo komisija sprendžia tik eismo, bet ne kelių asfaltavimo problemas. Ir paskutiniajame posėdyje ji nutarė, kad šalia rajono Savivaldybės, „Rambyno“ restorano, šalia jo esančio „Šilutės būsto“ bei prie parduotuvės „Info – tec“ atsiras stovėjimą iki 2 valandų ribojantys ženklai.

Toks ženklas jau stovi šalia prekybos centro IKI Lietuvininkų gatvėje.

Pastačius ženklus, vairuotojai privalės savo automobilyje, matomoje vietoje, palikti informaciją apie tai, kada pastatė automobilį, ir privalės pasiimti jį po 2 valandų.

Be kita ko, stovėjimo laiko ribojimas padės laimėti kovą su gatves užgriozdinusių automobilių savininkais, kurie nesibodėdavo savo transporto priemonių nepajudinti net snieguotomis žiemomis, nors to nuolat reikalaudavo gatves valantys komunalininkai. Dabar gatvių valytojai galės lengviau atsikvėpti.

Baudos – nuo 100 iki 300 litų

Šilutės r. policijos komisariato vadovas Sigitas Mikutavičius sako, kad policija, kiek turės pajėgų ir suspės, tiek kontroliuos tokio sprendimo vykdymą ir fiksuos pažeidimus.

„Aišku, to darbo neįsirašysime į pirmąsias eilutes, ir jei tuo metu rajone bus rimtesnių teisėtvarkos pažeidimų, pirma skubėsime aiškintis juos. Bet pamatę automobilį, kurio vairuotojas stovi tokio ženklo galiojimo zonoje ir nenurodė, kada jį pastatė, patruliai užfiksuos pažeidimą“, – sakė S.Mikutavičius.

Pasak jo, tokio ženklo „nepamatymas“ bus traktuojamas kaip kelio ženklų reikalavimų pažeidimas, o už tai gresia bauda nuo 100 iki 300 litų.