Baimės ir dvejonių apimti Pamario žmonės skundėsi Seimo vicepirmininkui K.Komskiui

 

komskis vilkyciuoseŠios savaitės pradžioje Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis lankėsi Šilutės rajono Vilkyčių bei Traksėdžių mokyklose, Kintų kultūros centre, su darbuotojais ir gyventojais susitiko Saugų seniūnijoje.

Susitikimų metu vicepirmininkas sulaukė nemažai susirūpinusių pamario krašto žmonių klausimų dėl Šilutės savivaldybės skolų. Žmonės baiminasi dėl prasiskolinusios savivaldybės ir savo ateities.

Praėjusią savaitę viešoje erdvėje pasirodė informacija, kad dėl 10 milijonų litų įsiskolinimo samdytoms įmonėms, dirbusioms su vykdomais projektais buvo areštuota Šilutės savivaldybės sąskaita. Vadinasi, iškilo grėsmė, kad nebebus iš ko mokėti atlyginimų, socialinių pašalpų ir pensijų. Negana to, savivaldybė nė neketina susilaikyti nuo naujų projektų ir ruošiasi milijoninio sporto komplekso statybai.

Anot Seimo vicepirmininko, susidarius tokiai abejotinai finansinei situacijai, savivaldybės vadovai pirmiausiai turėtų suvesti balansą ir realiai įvertinti savo galimybes. Deja, kol kas valdininkai to nedaro ir nepanašu, kad planuoja daryti.

„Panašu, kad skolos, antstoliai, galimi teismai valdininkų visai negąsdina ir nestabdo. Jie pasiryžę toliau grimzti į skolas.

Įdomu, ar dėl tokio savivaldybės vadovų neatsakingumo ir lengvabūdiškumo ištikus finansinei krizei nevertėtų pamąstyti apie valstybės kontrolės auditą, kuriuo būtų galima nustatyti, kodėl susidarė milijoninės skolos ir kas už tai atsakingas. Pagaliau reikia sustabdyti valdininkų neapgalvotą išlaidavimą, dėl kurio pirmiausia kentės niekuo nekalti žmonės. Juo labiau kad įsiskolinimas yra žymiai didesnis nei tie 10 milijonų. Bendra savivaldybės skola siekia net 54 milijonus litų. Lyginant su tuo, kad visas biudžetas sudaro 112 milijonų litų, toks savivaldybės skolos dydis kelia siaubą“, – teigė vicepirmininkas K.Komskis.