Balandį – dvigubai didesni vaistų nuo peršalimo pardavimai

Šių metų pavasaris nėra itin pavasariškas, todėl nenuostabu, kad ir vaistinių preparatų nuo peršalimo ligų šių metų balandį nupirkta dvigubai daugiau, nei praėjusių metų balandį.

Pixabay.com nuotr.

„Gintarinės vaistinės“ duomenimis, šiemet balandį vaistinių preparatų nuo peršalimo ligų ir imunitetui stiprinti pardavimai buvo 60 proc. didesni nei 2021 m.

Šį peršalimo ligų išaugimą vaistininkai sieja su kaukių nusiėmimu. Pandemijos laikotarpiu kaukės mus apsaugojo ne tik nuo COVID-19, bet ir kitų virusų, o jas nusiėmę tapome pažeidžiamesni. „Natūralu, kad po 2 metus trukusių ribojimų norėjome atsipalaiduoti, o atsipalaidavimas turi savo kainą“, – komentuoja vaistininkė Zita Janušauskienė.

Vien tik kaukių kaltinti nereikėtų, mat oras šiemet irgi neprimena pavasario – vietoje dieninių saulės ir šilumos vonių reikia tenkintis naktinėmis šalnomis.

„Į vaistinę ateinantys pacientai prisipažįsta, kad pasižiūrėjus į kalendorių norėjosi nusimesti šiltus paltus ir striukes, o to pasekmė – perštinti gerklė ir sloga. Reikia atminti, nors ir klaidinga manyti, jog tik šaltas oras, skersvėjis ar bloga apranga gali sukelti ligas, tinkama apranga visgi labai svarbi“, – sako vaistininkė.

Pagrindinės peršalimo ligų priežastys yra virusai, kurie gali komplikuotis bakterinėmis infekcijomis. Susirgs žmogus ar ne, priklauso nuo to, kiek laiko jis praleidžia aplinkoje, kurioje yra virusų, ir nuo imuniteto stiprumo. Įtaką peršalimo ligoms atsirasti gali turėti ir lėtinės ligos, nesubalansuota mityba, rūkymas.

Nederėtų pamiršti ir to, kad pavasaris – alergijų sezonas. Kai kuriems pacientams peršalimą dar labiau apsunkina būtent sezoninės alergijos paūmėjimas. Dabar labiausiai kenčia žmonės, kuriems alergiją kelia sprogstantys medžiai, vėliau iššūkis bus žolynams alergiškiems žmonėms.