Balandį – mažiau skyrybų, daugiau vedybų

Vestuves Fotografas AndriusŠilutės rajono savivaldybės gyventojų demografinę situaciją apibūdina Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės pateikti duomenys. Apžvelgsime balandžio mėnesio bendruosius statistinius duomenis.

Antrąjį pavasario mėnesį Šilutės rajone gimė 39 naujagimiai, tačiau per tą patį laikotarpį mieste ir rajone mirė 58 gyventojai. Per visus 2016-uosius metus kas mėnesį Šilutės savivaldybės gyventojų skaičius mažėja, nes rajone mirtingumas viršija gimstamumą.

Balandį susituokė 12 porų: 3 – bažnyčioje, 9 – Civilinės metrikacijos skyriuje. O nutraukti santuoką nusprendė 7 sutuoktinių poros. Galime pasidžiaugti, kad tai pirmasis šių metų mėnesis, kai skyrybų skaičius yra mažesnis už vedybų.

Balandžio mėnesį mūsų rajone pasaulį išvydo 39 kūdikiai: 16 berniukų ir 23 mergaitės. 22 naujagimius tėveliai sūpuoja mieste, o kitus 17 – seniūnijose.

3 mamos liko naujagimius auginti vienos, 17 vyrų juridiškai pripažino savo tėvystę.

Jauniausia vaikelio susilaukusi mergina – 19-os metų, vyriausia gimdžiusi moteris – 40-ies.

Populiariausi balandžio naujagimių vardai: Aronas, Gabrielius, Ugnė ir Viltė. Įregistruoti reti vardai: Leonardas, Adomas, Katalėja, Lukrecija.

Balandį mirė 58 gyventojai: 26 vyrai ir 32 moterys. 26 iš jų buvo Šilutės gyventojai, kiti 32 gyveno seniūnijose. Viena moteris mirė užsienyje. Vyriausias vėlionis buvo sulaukęs 94-erių.

Iš 7 ištuokų 1 įregistruota užsienyje, 5 šeimos skirtis nusprendė susitarę tarpusavyje, dviejų porų bendras gyvenimas nutrūko dėl vyrų kaltės. Po skyrybų su tėvais gyventi liko 3 nepilnamečiai vaikai, su motinomis – taip pat 3 vaikai.

Pirmą kartą per keturis šių metų mėnesius užregistruotas įvaikinimas.