Balandį rajone gimė pirmieji šiemet dvynukai

baby-shoes-1514007 960_720Pavasariui persiritus į antrąją pusę išaugo ir Šilutės rajone gimusiųjų naujagimių skaičius – balandžio mėnesį pasaulį išvydo 44 nauji mūsų kraštiečiai; – taip skelbia Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės pateikti duomenys.

Ankstesniais šių metų mėnesiais mūsų rajone gimdavo vidutiniškai po 26 naujagimius. Džiugu, kad rajone didėja gimstamumas, tačiau džiugesį tuoj pat aptemdo statistinė mirtingumo eilutė. Pastarieji skaičiai nemenksta – per balandį anapilin iškeliavo 50 žmonių, kitais šių mėnesiais rajone mirdavo nuo 49 iki 55 kraštiečių.

Demografinė statistika nurodo, kad balandį susituokė 12 porų, iširo 15 šeimų. Iš 12 santuokų dvi įregistruotos bažnyčioje, viena užsienyje. Iš 9 santuokos įžadus Civilinės metrikacijos tvarka davusių porų, dvi amžiną meilę prisiekė ne Metrikacijos skyriaus patalpose, pasirinko savo vietą ceremonijai atlikti. 5 vyrams ir 2 moterims šios santuokos buvo ne pirmos, 10 besituokiančiųjų buvo sulaukę 24-30 metų, 13 nuo 31 iki 51 metų amžiaus, 1 besituokiantysis buvo vyresnis negu 51-erių.

Dauguma santuokų iširo abiems sutuoktiniams nusprendus pasukti skirtingais keliais: 13 skyrybų įvyko abiejų sutarimu, 2 dėl moters kaltės, 1 dėl vyro. Po to, kai iširo šeimos, 3 vaikai gyvens su tėvu, 11 su motina. Penkios išsiskyrusios poros kartu nebuvo išgyvenusios 5-erių metų, 5 poros išgyveno nuo 6 iki 15 metų santuokoje, 3 poros šeimyninį gyvenimą vedė nuo 16 iki 25 metų, 2 šeimos skirtis nusprendė, kai kartu jau buvo išgyvenusios nuo 25 iki 50 metų.

Iš 44 per mėnesį gimusių kūdikių – 16 berniukų ir 28 mergaitės, 24 kūdikiai papildė Šilutės miesto gyventojų gretas, likusieji 20 augs seniūnijose, dar 11 naujagimių tėveliai užregistruoti parvežė iš svečių šalių. Pagaliau, į pasaulį pasibeldė pirmoji šiais metais dvynukų pora! Praėjusiais metais mūsų rajone kone kas mėnesį būdavo registruojamas dvynukų gimimas.

Apžvelkime statistinius duomenis apie kūdikių susilaukusias mamas. Dvi iš jų pripažintos vienišomis mamomis, jauniausia gimdžiusi mergina buvo sulaukusi 20-ies, vyriausia naujagimio susilaukusi moteris – 40 metų amžiaus, jai tai 5-asis vaikas.

Norintiems žinoti naujausias rajone gimstančių naujagimių vardų tentencijas pateikiame populiariausius ir rečiausius mergaitėms ir berniukams tėvelių išrenkamus vardus. Populiariausi berniukų vardai: Gabrielius, Nojus, Gustas, mergaičių – Ugnė, Lėja, Sofija.

Retų vardų sąraše: Dainoras, Benediktas, Gvidas, Ditė, Luna, Elžbieta ir Eiva.

Iš 50-ies per mėnesį netektų kraštiečių – 33 vyrai ir 17 moterų, 24 žmonių gyvybės užgeso mieste, 26 seniūnijose. Vienas vyras mirė užsienyje. Balandžio mėnesį netekome kraštiečio(-ės), sulaukusio 100 metų. Kūdikių mirčių neužregistruota.