Balandžio 1-osios pokštas: Šilutės dvare dvariškių rūbų kolekciją pristatys Juozas Statkevičius

mazosios lietuvos sventiniai kostiumaiŠiandien minime dvarininko dr. Hugo Šojaus (Hugo Scheu) 170-ąsias gimimo metines. Šia proga Kultūros darbuotojai parengė ypatingą garbingo jubiliejaus minėjimo programą, kurioje šilutiškių ir svečių laukia netikėta staigmena – dvariškų rūbų kolekciją pristatys Juozas Statkevičius.

Visiems Lietuvoje gerai žinomas kostiumų dailininkas ir drabužių dizaineris madų nediktuoja, J.Statkevičiaus kolekcijos nepaklūsta jokiems dėsniams, kūrėjas pasikliauja tik savo įkvėpimu.delmonas

Šįkart J.Statkevičiaus įkvėpimo sėmėsi sužinojęs, kad tekstilės ir tuometinių apdarų kolekcija H.Šojaus muziejuje buvusi gausiausia. Mados guru neliko abejingas perskaitytiems seniesiems raštams, kuriuose minima: „<…> Didelė senovinė spinta stovi pilnutėlė prikrauta senoviškų moterų ir vyrų drabužių. Čia yra originalus nuotakos vainikas su kuodu ir šiaip įvairių moterų ir merginų galvos puošmenų, vestuvininkų trišakis papuošalas, ypatingai vyriška ausinė kepurė, žali ir margaspalviai sijonai (tarp jų vienas marginis 200 metų sijonas, visai moderniškas ir mūsų laikams atrodąs), marginiai apsiaustai be rankovių (pelerinos), įvairūs diržai prie marginių vyriškų ir moteriškų drabužių, vyriškos ir moteriškos rudinės, skaros ir skepetaitės, gražiausių ornamentų raštai, kuriais galvos senovėje raišiota, žiurstai, kojinės, naginės ir kita.

Deja, iki šių dienų išliko tik maža H.Šojaus sukauptos kolekcijos dalis ir galima pasigrožėti tik išsaugotais demonais, šimtaraštėmis (tekstinėmis) juostelėmis, perdrobuliais, vestuviniais vainikais. Tačiau šilutiškiai tik balandžio 1-ąją 22 val. H.Šojaus dvare turės vienintelę galimybę lankydami dvaro rūmus išvysti naujai atgimusius to meto drabužius.

MALONIAI KVIEČIAME DALYVAUTI ŠILUTĖS MIESTO MECENATO, KULTŪROS IR VISUOMENĖS VEIKĖJO HUGO ŠOJAUS (SCHEU) 170-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIME.