Balčių gyvenvietėje – nauji grožio ir laisvalaikio akcentai

balciu gatves gelynai 1Vainuto seniūnijos Balčių gyvenvietės pagrindinė – Tvenkinio gatvė pražydo gėlėmis, gėlių vazonai čia pastatyti prie kiekvienos iš 15-kos sodybų, o nupirkti jie iš vietos bendruomenių poreikiams skirtų pinigų. Taip bendruomenių veiklą remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Iniciatyvos puošti savo kaimą ėmėsi bendruomenės „Kivylių žiburiai“ nariai, nutarę taip panaudoti Balčiams paskirtus 1100 litų. Tiek pinigų šiam kaimui skirta iš visai Vainuto seniūnijai atitekusių beveik 7000 litų.

Tiesa, pinigų balčiškiai dar negavo, bet papuošti savo kaimą norėjo iki tradicinės šventės „Birželis – vasaros pradžia“ Ir suspėjo – pagrindinė kaimo gatvė sužydo kaip tik šventės išvakarėse.

„Laimė, kad šventės naktį kaimą nusiaubę piktavaliai nespėjo suniokoti bent šių gėlynų“, – sako balčiškiai.

Bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė sako, kad laistyti, tręšti ir kitaip puoselėti pasodintas gėles teks patiems namų šeimininkams – bendruomenės nariai tuo neužsiims.

Iš tų pačių pinigų dar nupirkta ir tinklinio tinklas bei kamuolys. Tinklas jau ištemptas ir vietos jaunimas vakarus jau leidžia sportuodamas.

Balčiškiai jau parengė projektą ir Žemės ūkio ministerijai ir tikisi gauti 25 tūkstančius litų. Už juos gyvenvietės centre, šalia bendruomenės namų, išdygs sūpynės, čiuožyklų kalneliai, staliukai su suolais, bus pastatyta ir šiukšliadėžių. Taip siekiama sukurti erdvę, kurioje laisvu nuo darbų metu galėtų kartu pabūti tėvai su savo atžalomis.